آبادان نیوز
آبادان خبر
پارک ملی چیست؟
پارک ملی به منطقه ای گفته می شود که ذخایری از زمین های طبیعی، نیمه طبیعی یا توسعه یافته را شامل می شود و به همین دلیل از آن محافظت می شود. پارک های ملی یک ایده داشته و آن هم حفاظت از طبیعت وحشی برای نسل های بعدی به عنوان غرور ملی است.
 ١٦:٠٩ - 1400/01/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
آشنایی با زادگاه خورشید ایران
دیدن مناظر طبیعی، یکی از لذت‌بخش‌ترین و کم‌هزینه‌ترین تفریحاتی است که می‌توان در زندگی تجربه کرد؛ در این میان کشور ما دارای تنوع بی‌نظیر و شگفت‌انگیزی از جاذبه‌های طبیعی است که در اقصی نقاط این جغرافیا، قرار گرفته‌اند و یکی از این مناطق «روستای خرانق» در نزدیکی شهر یزد بوده که به «زادگاه خورشید ایران» معروف شده است.
 ١٥:٤٧ - 1400/01/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
ارگ گوگد
ارگ گوگد، یکی از بناهای قدیمی و دیدنی شهرستان گلپایگان در استان اصفهان می‌باشد.
 ١٢:١٤ - 1400/01/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
باغ لک لک‌های دزفول خوزستان
باغ لک لک‌ها یکی از نقاط حائز اهمیت شهرستان دزفول است که از سال‌ها پیش تاکنون به عنوان یکی از زیستگاه‌ها و محل‌های لانه‌گذاری و جوجه‌آوری گونه ارزشمند لک‌لک به شمار می‌آید.
 ١٢:٥٥ - 1400/01/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
با بهشتی دیگر در خوزستان آشنا شوید
خوزستان از جمله استان هاییست که بسیاری از مناطق آن بکر و ناشناخته باقی مانده اند. بسیاری از مردم تصور می کنند که تمامی مناطق این استان هواره آب و هوایی گرم دارند. اما بر خلاف این تصور، مناطق کوهستانی استان خوزستان، حتی در فصل تابستان هم آب و هوایی بسیار خنک و مطلوب دارند. امروز قصد داریم تا شما را با تکه ای از بهشت به نام روستای مال آقا آشنا کنیم.
 ٢٣:٢٤ - 1400/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
دریاچه حوض سلطان قم به منطقه نمونه گردشگری تبدیل می‌شود
سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم با بیان اینکه حوض سلطان به منطقه نمونه گردشگری تبدیل می‌شود، استفاده از جامعه محلی و عشایر ایل کلکو در منطقه نمونه گردشگری حوض‌سلطان قم، علاوه بر اشتغال، جاذبه گردشگری ایجاد می‌کند.
 ١٣:٣٧ - 1400/01/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
سواحل بی نظیر ایران را ببینید
سواحل جنوب ایران بسیار زیبا و دیدنی هستند. هر آنچه خوبان همه دارند تو یک جا داری!!! به نظر شما این ضرب المثل را در چه جاهایی می توان استفاده کرد؟ آیا فقط در ارتباط بین انسان هاست که این ضرب المثل به کار برده می شود یا جاهای دیگری نیز می توان آن را عنوان نمود؟
 ٢٣:٥٣ - 1400/01/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
«مسجد گوهرشاد» بنایی هنری با جایگاه اسلامی- ایرانی
در تاریخ ایران بناهایی به عنوان مسجد در نقاط مختلف کشور توسط معماران ایرانی ساخته شده که هریک زیبایی، شکوه و خصوصیات منحصربه‌فردی را به نمایش گذاشته‌اند. مسجد «گوهرشاد» مشهد از جمله بناهای به جا مانده از عصر تیموری است که عظمت، قدمت، زیبایی معماری و هنر اسلامی را به نمایش می‌گذارد.
 ١٣:٤٦ - 1400/01/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
عمارت «چهل‌ستون»
کاخ چهل‌ستون اصفهان از بناهای تاریخی اصفهان است.
 ١٧:٤٦ - 1400/01/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
جزیره مرجانی کیش، نگین گردشگری ایران
جزیره مرجانی کیش یکی از جزیره های زیبا، خاص و پرطرفدار خلیج فارس است که در حقیقت در استان هرمزگان واقع شده و از مکان های دیدنی و بخش های مهم گردشگری جنوب ایران به حساب می آید.
 ١٢:٠٧ - 1400/01/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
بهشتی به نام زراس
خوزستان یکی از استان های دیدنی ایران است که متاسفانه در سال های اخیر بی توجهی های زیادی نسبت به آن صورت گرفته است که موجب شده تا بسیاری از افراد جامعه اطلاعات زیادی درباره آن نداشته باشند. این استان علاوه بر نخل ها و رود کارون دیدنی های زیادی دارد که یکی از زیباترین آن ها دهکده زراس خوزستان است. طبیعتی خیره کننده که هر بیننده ای با دیدن آن به یاد بهشت می افتد.
 ١٤:١٧ - 1400/01/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
محوطه ای تاریخی در شوش با موزه ای بسیار دیدنی
استان خوزستان و شوش قدمت طولانی ایران و تمدن باستانی آن را نشان می دهد. شوش یکی از قدیمی ترین سکونت گاه های دنیاست پس در آن باید انتظار آثار تاریخی زیادی را داشته باشید.
 ١٢:٠٥ - 1400/01/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
نهر داریون؛ سازه آبی شگفت انگیز
شوشتر، از کهن ‌ترین شهرهای ایران و استان خوزستان است که با جاذبه‌ های گردشگری و دیدنی‌ های فراوان توانسته نظر توریست های بسیاری را به خود جلب کند. این شهر باستانی در دامنه رشته کوه زاگرس قرار گرفته و دارای آب و هوایی مطبوع و زیبایی های فراوان است. یکی از بزرگ‌ ترین مجموعه ‌های صنعتی در دوران قدیم، سازه‌ های آبی شوشتر است که قدمت آن‌ ها به دوران هخامنشیان بازمی ‌گردد. دراین میان نهر داریون یکی از شگفت انگیزترین و قدیمی ترین سازه های آبی شوشتر است که یک کانال آبی دست کند می باشد.
 ٢٠:٣٧ - 1400/01/20 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>