ابوالفضل امیری

 

آبادان نیوزطی جلسه علنی امروز مجلس بررسی لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری به پایان رسید و مواردی مانند افزایش ۳۰ درصدی مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و افزایش اختیار دولت در پرداخت فوق‌العاده ویژه تا ۵۰% به تصویب رسید.

حقوق و دستمزد

بررسی لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری طی روز جاری در مجلس به پایان رسید، براساس این لایحه حقوق کارکنان دولت یک میلیون تومان و حقوق بازنشستگان ۹۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان خبر

 

نمایندگان جلسه امروز مجلس شورای اسلامی و در ادامه رسیدگی به لایحه دو فوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری، با ردیف ۵ و ۷ این لایحه موافقت کردند.

براساس ردیف ۷ این لایحه، کمک معیشت جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر فاقد شغل ودرآمد و مشمولین ماده (۳۸) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب سوم تیر ۱۳۸۶ به پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و کمک معیشت جانبازان زیر بیست و پنج درصد(۲۵%) و رزمندگان معسر فاقد شغل ودرآمد به چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

هچنین با توجه به ردیف ۵ ماده واحده این لایحه؛ مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور به میزان سی درصد(۳۰%) افزایش می‌یابد.

حاجی‌ بابایی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری گفت: براساس مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه که به صحن مجلس اعلام شد برای بازنشستگان، ۹۰۰ هزار تومان به اضافه پنج درصد و عائله مندی و حق اولاد در نظر گرفته شد.

وی افزود: برای شاغلان نیز یک میلیون تومان که با کسورات آن به ۹۰۰ هزار تومان خواهد رسید که حق اولاد و عائله مندی نیز در کنار آن قرار دارد. ضمن اینکه در بحث شاغلان و فوق العاده ویژه، دولت پیشنهاد داده بود که باید تا ۳۵ درصد در اختیار دولت باشد، در مجلس اعلام شد که براساس بند ۱۰ ماده ۱۶۸ قانون خدمات کشوری دولت می‌تواند تا ۵۰ درصد و با استفاده از ۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار، هرگونه که تصمیم گرفت اجرا کند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین برای کسانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند ۳۰ درصد افزایش مستمری در نظر گرفته شد که با توجه به افزایش ۲۰ درصدی ابتدای سال، مجموع افزایش مستمری آنها به ۵۰ درصد خواهد رسید.

 

پایگاه خبری تحلیلی آبادان نیوز

 

وی در خصوص افزایش حقوق اعضای هیئت علمی گفت: به این دلیل که در اسفند سال گذشته ۳۰ درصد افزایش حقوق اعضای هیئت علمی بازگردانده شد، و این موضوع ناراحتی‌هایی را ایجاد کرده بود، ۱۵ درصد به حقوق اعضای هیئت علمی افزوده شد. این موارد باید براساس توافق دولت و مجلس اجرایی شود. مجلس نمی‌تواند بدون توافق با دولت افزایش حقوق اعمال کند.

حاجی بابایی با بیان اینکه برای بازنشستگان لشگری بر روی ضریب ۱.۵ که در لایحه آمده بود تاکید شد، گفت: در خصوص شرکت‌های دولتی نیز قرار شد تا بند یک اجرایی شود. در مورد حق اولاد و حق عائله مندی برای نهادهای عمومی غیردولتی نیز مصوب شد.


شرایط فروش فوری سایپا در آبان ۱۴۰۱ اعلام شد. در این طرح خودروهای شاهین، کوییک آر، کوییک پلاس و سایپا ۱۵۱ به فروش می‌رسند.

کوییک

گروه خودروسازی سایپا در ادامه طرح‌های فروش محصولات خود قصد دارد از ساعت ۱۱ روز چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ خودروهای شاهین، کوییک آر با گیربکس اتوماتیک، کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک، سایپا ۱۵۱، کوییک آر و کوییک معمولی را به فروش برساند.

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان خبر

 

در ادامه جزئیات شرایط فروش محصولات سایپا در آبان ۱۴۰۱ را مشاهده می‌کنید:

نام خودرو قیمت زمان تحویل
شاهین ۳۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ۳۰ روز
کوییک آر با گیربکس اتوماتیک ۲۸۸ میلیون تومان
کوییک پلاس با گیربکس اتوماتیک ۲۷۸ میلیون تومان
سایپا ۱۵۱ ۱۶۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ۹۰ روز
کوییک آر ۱۷۸ میلیون و ۱۸۸ هزار تومان
کوییک معمولی ۱۶۸ میلیون و ۲۴۲ هزار تومان

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: