کد خبر: ٣١٠٥٩   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/01/27-٠٠:٠٤

درچهارچوب پلى آف ليگ برتر بسکتبال؛

برد بلندقامتان آبادان مقابل طبیعت

بسکتبالیست‌های آبادان با نتیجه ٨٥ بر ٨٢ طبيعت اسلامشهر مغلوب كرد.

 

آبادان نیوز _ بازی‌هاى ٣ از پنج مرگ و زندگى پلى آف ليگ برتر بسكتبال ايران در ديدار بسيار حساس سوم دو تيم پالايش نفت آبادان و طبيعت اسلامشهر با صحنه بسيار مشكوكى در ٤٠ ثانيه پايانى روبرو شد كه تصميم شهرام كرمى سرداور و رامين فتحى داور اين مسابقه در تعيين نتيجه كاملا تأثيرگذار بود.

پالايش نفت آبادان در دو بازى اول اين مرحله كه در تهران برگزار شد به يك برد ٩٤ بر ٨٨ و باخت ١٠١ بر ٨٧ دست پيدا كرد تا با اطمينان خاطر بيشترى ميزبانى دو بازى بعدى را مقابل طبيعت اسلامشهر را برعهده بگيرد.

ديدار اين دو تيم با اضافه شدن مهران شاهين طبع و حامد حدادى سرمربى و كاپيتان سابق تيم ملى از چند هفته اخير ليگ برتر به ترتيب در تركيب دو تيم طبيعت و پالايش نفت از حساسيت ويژه‌ترى نسبت به سه ديدار ديگر اين مرحله برخوردار است.

يكى از اين دو تيم با كسب سه پيروزى از پنج بازى ممكن در كمال خوشبختى راهى نيمه نهايى می‌شود و تيم ديگر ناكام در پلى آف نام خواهد گرفت.

ديدار سوم دو تيم در آبادان در ٤٠ ثانيه به پايان با نتيجه ٨٣ بر ٨٢ به سود پالايش نفت در جريان بود كه توپ از دستان محمد ترابى بازيكن اين تيم خوزستانى خارج مى‌شود و رامين فتحى داور مسابقه خطاى طرفين را بين حامد حدادى و نيكولا دراگوويچ صربستانى در گوشه‌اى ديگر از زمين حمله اعلام مى‌كند.

طبق قانون در اعلام خطاى طرفين توپ بايد در جامبال در اختيار طبيعتى قرار می‌گرفت كه پيش از اين ران موفق هشت امتيازى را در مقابل حريف پيش برده بود تا ريتم و تمپوى بازى را در اختيار بگيرد و به يك امتيازى ميزبان برسد.

نكته عجيب تصميم سرداور و داور اين مسابقه در اين لحظه است كه به سراغ ويديو چك می‌روند و با گذر از قرار گرفتن ساعد حامد حدادى بر روى گلوى دراگوويچ به صحنه بعد اكتفا می‌كنند به دليل كشيدن پيراهن حامد توسط نيكولا بسنده كرده و با تغيير راى ابتدايى فول عمد بازيكن صربستانى را اعلام و دو پرتاب آزاد و مالكيت توپ را به تيم ميزبان می‌دهند تا سرنوشت و نتيجه بازى تغبير كند.

به اين ترتيب پالايش نفت آبادان در ٤٠ ثانيه با پايان بازى مرفق می‌شود ٨٥ بر ٨٢ حريف خود را در آبادان مغلوب كند تا با اندوخته ٢ بر ١ به بازى چهارم بينديشد.

ديدار چهارم پلى آف دو تيم فردا دوشنبه ٢٧ فروردين ساعت ١٦ در آبادان برگزار خواهد شد و در صورت برد طبيعت بازى پنجم به تهران موكول می‌شود.

آبادانى‌ها با پيروزى در بازى چهارم بدون برگزارى ديدار پنجم پلى آف با برترى ٣ بر ١ راهى نيمه نهايى خواهند شد در حالي كه سوت مشكوك ٤٠ ثانيه به پايان بازى سوم پلى آف جنجالى‌ترين تصميم داورى اين مرحله نام گرفته كه تأثير مستقيمى در مشخص شدن نتيجه ايفا كرده است./ خبر آبادان

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: