کد خبر: ١٥١٠٨   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1399/06/05-١٠:٥٧

فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری اعضای بزرگ‌ترین باندی که یک هزار و ۲۶۵ فقره شماره کارت بانکی را در سراسر کشور فیشینگ کرده بودند خبر داد.

 

به گزارش آبادان خبر ، سردار عبدالرضا ناظری افزود: در پی ارجاع تعداد زیادی پرونده به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی تعدادی از شهروندان، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که مال باختگان از طریق دریافت پیامکی با این عنوان آگهی شما در سایت دیوار، شیپور و غیره ثبت شد لطفا جهت دریافت خبرنامه سایت و یا تمدید اکانت خود در سایت مبلغ ۱۰ هزار ریال از طریق لینک ارسالی واریز کنید،  به درگاه پرداخت اینترنتی جعلی هدایت و پس از سرقت اطلاعات بانکی آنان، از حسابشان مبالغی به صورت غیرمجاز برداشت شده است.

 فرمانده انتظامی استان کرمان تصریح کرد: با تلاش و اقدام ویژه افسران سایبری در پلیس فتا استان هفت نفر از اعضای این باند حرفه‌ای که سر باند آنها در این زمینه سابقه دار بود، شناسایی و دستگیر شدند.

وی اظهار داشت: در فرآیند رسیدگی به این پرونده و با توجه به اسناد و مدارک کشف شده و بازجویی های فنی و تخصصی مشخص شد، متهمان با استفاده از ۸۳ سیم کارت و حساب های متعددی که برای جلوگیری از شناسایی، اجاره کرده بودند، یک هزار و ۲۶۵ فقره شماره کارت بانکی را از سراسر کشور فیشینگ و اقدام به برداشت بیش از ۱۰ میلیارد ریال به صورت غیر مجاز کرده اند.

سردار ناظری در پایان به هموطنان تاکید کرد: همواره هشدارهای پلیس را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مجرمانه و مشکوک، موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش ارتباطات مردمی) گزارش کنید.

 

منبع:ایرنا

 

اخبار آبادان،آبادان نیوز،آبادان خبر،پلیس فتا،فرمانده انتظامی کرمان،ناظری،فیشینگ

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: