کد خبر: ١٦٣٤٢   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1399/08/06-١٢:١٦

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: با افرادی که به خاطر منافع شخصی در شرایط کنونی سلامت مردم را به خطر می‌اندازند، برخورد جدی می‌کنیم.

 

به گزارش آبادان خبر، دکتر محمد حیدری، فرماندار ویژه خرمشهر در جلسه ستاد کرونای این شهرستان که دقایقی پیش به پایان رسید، در بخشی از صحبت‌‎های خود اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود دولت و دولتمردان را تصدیق کردند و ما به عنوان سربازان مقام عظمای ولایت به خاطر این موضوع به خود می‌بالیم که چنین رهبر فرزانه‌ای داریم که در چنین روزهای سختی به فریاد همه ما می‌رسند و امورات را هدایت می‌کنند.

وی اضافه کرد: حمایت ویژه رهبر معظم انقلاب از دولت و بویژه رئیس جمهور محترم بر ما واجب می‌کند که بیشتر از گذشته برای رفع مشکلات مردم پایمردی و تلاش داشته باشیم.

فرماندار ویژه خرمشهر در ادامه ضمن تقدیر از دکتر خواجه نوری مدیر پیشین شبکه بهداشت و درمان این شهرستان و تقدیر پذیرش این پست توسط دکتر پروین، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با حمایت دکتر سلمان‌زاده و هیات رئیسه دانشکده علوم پزشکی آبادان در بخش بهداشت و درمان خرمشهر و بیمارستان ولیعصر(عج) شاهد تحولات چشمگیری بودیم.

وی تصریح کرد: همه ما در خرمشهر مکلف به هم‌افزایی مدیریتی هستیم و با توجه به شرایط کنونی و اولویت رهبر عظیم‌الشان به سلامت جامعه، بر همه ما به عنوان نمایندگان عالی دولت واجب است که در این مسیر گام برداریم.دکتر حیدری با تاکید بر اینکه همه ما در شرایط فعلی باید در خدمت حوزه سلامت باشیم، اضافه کرد: نباید این فرصت را از خود دور کنیم و در این حوزه اقدامات جدیدی را شکل بدهیم.

وی افراد پرریسک شهرستان خرمشهر در بحث بیماری را 17هزار نفر عنوان کرد و گفت: این افراد باید مرتبا پایش و ارزیابی شوند و در این مسیر می‌توان از ظرفیت افراد خیر نیز بهره گرفت.

فرماندار ویژه خرمشهر ادامه داد: طبق آمارها بعد از این افراد، خانم‌های خانه‌دار در استان خوزستان نزدیک به 33درصد موارد ابتلا را به خود اختصاص داده‌اند و باید براساس این شاخص‌ها برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی افزود: در شرایطی هستیم که علاوه بر ویروس کرونا چندین ویروس دیگر نیز در کمین هستند و اگر همه آنها فعال شوند شاهد بحران خطرناکی در خرمشهر خواهیم بود.

دکتر حیدری بیان کرد: چیزی که شاهد آن هستیم کمرنگ شدن توجه به استفاده از ماسک و فاصله‎‌گذاری اجتماعی است و در این خصوص با افرادی که این مسائل را رعایت نکرده یا در چنین شرایطی مثلا اقدام به عرضه قلیان می‌کنند با قدرت برخورد خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: به عقیده بنده در موقعیت کنونی هر فردی در حوزه سلامت خلاف قانون و یا منویات مقام معظم رهبری عمل کند در واقع با دشمن همکاری کرده است و باید به صورت جدی با وی برخورد شود.

فرماندار ویژه خرمشهر افزود: در حوزه نظارت 3گروه نظارتی مشخص شد که این گروه‌ها باید عملیاتی شوند و نباید سلامت مردم را قربانی منافع افرادی بکنیم که ارزش کار جبهه سلامت را نمی‌دانند.

جلسه ستاد کرونا شهرستان خرمشهر با حضور دکتر حیدری؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه، اعضای ستاد، روسای ادارات شهرستان، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، معاونین درمان، دانشجویی فرهنگی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مدیران این دانشکده و مدیر سلامت، بهداشت و محیط زیست سازمان منطقه آزاد اروند در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه خرمشهر برگزار شد.

در حاشیه این جلسه از زحمات دکتر خواجه نوری؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان قبلی تقدیر و دکتر پروین به عنوان سرپرست جدید این شبکه نیز معرفی شد.

خرمشهر،خبر خرمشهر،اخبار خرمشهر،آبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،آبادان نیوز،آبادان خبر،خبرآبادان،اخبارآبادان،آبادان  نیوز،آبادان  خبر،منطقه آزاد اروند،خبرخرمشهر،اخبار خرمشهر 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: