کد خبر: ٢٥٢٣١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/03/01-١٠:٥٠

اداره کل مدیریت بحران خوزستان با توجه به هشدار مركز ملي پايش و هشدار سريع گرد و خاك هواشناسي خوزستان نسبت به وقوع پدیده گرد و خاک در استان هشدار سطح نارنجی (اخطاریه) صادر کرد.

 

آبادان نیوز : تأثیر توده گرد و خاک عراقی ابتدا بر مناطق نیمه غربی ، سپس مرکزی و سایر نقاط استان از بعدازظهر دوشنبه تا اواسط وقت چهارشنبه هفته جاری مورد انتظار است.

بر اساس این اخطاریه، منطقه اثر این پدیده روز دوشنبه دوم خرداد ابتدا بر مناطق نیمه غربی، سپس مرکزی و از اواخر وقت سایر مناطق استان، در روز  سه شنبه سوم‌ خرداد تمام مناطق استان و در روز چهارشنبه چهارم خرداد ماه در مناطق شمالی و شرقی استان پیش بینی شده است که با مخاطراتی شامل کاهش دید افقی و کیفیت هوا ، افزایش غلظت آلاینده های گرد و خاک و احتمال آسیب به تأسیسات حساس به گرد و خاک همراه است.

خودداری از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، اتخاذ تمهیدات لازم توسط مسئولان مربوطه و احتیاط در تردد بین شهری توصیه شده است.

دستور به ابلاغ هشدار مذکور به اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و سایر دستگاههای مرتبط شهرستان جهت اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم، تداوم آماده باش و انجام اقدامات موردنیاز جهت پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی از دیگر موارد این اخطاریه است.

براساس این اخطاریه اقدامات لازم در قالب ۲۲ بند از سوی اداره کل مدیریت بحران به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده است.

منبع : استانداری خوزستان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: