کد خبر: ٢٥٠٥٢   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/02/23-٠٩:٣٤

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: در لیگی که ناگهان، عنوان سوم مشترک به وجود می‌آید، می‌توان راهی برای عدم سقوط‌ تیم‌ها در نظر گرفت.

 

آبادان نیوز : علی توفیق در مورد سقوط تیم‌ها از لیگ برتر به دسته یک اظهار داشت: این اتفاق معمولاً در هر فصل می‌افتاد و طبق آیین‌ نامه لیگ، تیم‌هایی به لیگ سقوط و به لیگ برتر صعود می‌کردند، ولی از آنجایی که سیستم جالبی در برگزاری لیگ وجود ندارد و قوانین مدام در حال تغییر هستند با توجه به کم شدن یا نبودن حامی مالی برای حفظ استاندارد لیگ برتر، مجبور هستیم تیم‌های شایسته را فقط با در نظر گرفتن تمکن مالی و امکانات زیربنایی به لیگ برتر اضافه کنیم.

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان ادامه داد: ایرادی که در رده‌ بندی نهایی تیم‌ها می‌بینم، این است که قرار گرفتن تیم‌ها در جدول پایانی با توجه به امتیازات مرحله مقدماتی و مسابقاتِ بی‌دلیلِ دوره دوم بود. ما در مرحله مقدماتی، پنجم شدیم، ولی پس از انجام هفت بازی در 12 روز در نهایت روی پله یازدهم ایستادیم. برگزاری هفت بازی در 12 روز، کمر تیم‌ها را شکست. ما دلیل برگزاری مرحله دوم مسابقات را متوجه نشدیم.

علی توفیق گفت: مسابقات مرحله مقدماتی در دو گروه برگزار شد که تیم‌های گروه «الف» از گروه «ب» قوی‌تر بودند. سه تیم صدرنشین لیگ برتر نیز از گروه الف بودند. تیم‌های نفت آبادان و خوزستان با هر سه تیم برتر روبه‌رو شده بودند، ولی با امتیازاتی که تیم‌ها در مرحله دوم گرفتند، تیم نفت آبادان در جدول اُفت کرد و خورستان از گردونه خارج شد. در لیگی که ناگهان، عنوان سوم مشترک به وجود می‌آید، می‌توان راهی برای عدم سقوط‌ تیم‌ها در نظر گرفت کما اینکه حضور تیم‌های نظامی در لیگ برتر، معمولاً بدون مشکل بوده است.

دبیر پیشین فدراسیون بسکتبال در پایان تصریح کرد:‌ رئیس فدراسیون بسکتبال، مشاوران خوبی دارد. سیستم برگزاری لیگ باید مشخص باشد. یا در ابتدای فصل و طبق آیین‌نامه، نحوه صعود و سقوط تیم‌ها مشخص شود و یا مثل NBA، تعداد ثابتی تیم، همیشه در لیگ باشند و صرفاً امتیاز تیم‌ها به هم منتقل شوند.

منبع : تسنیم

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: