کد خبر: ٢٦٤٥٥   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/05/16-١٧:٠٣

از منظر یک شاعر و منتقد ادبی : کم‌کاری در حوزه فرهنگ و سختی چاپ و نشر کتاب باعث دوری صاحبان اندیشه و قلم از مقوله ادبیات شده است.

 

آبادان نیوز : احمد امیری در گفتگو با ایسنا ، با اشاره به مهمترین چالش پیش روی نویسندگان و شاعران امروزی اظهار کرد: در حال حاضر مسایل متعددی از جمله توجه صرف به پول و ثروت، اولویت قرار دادن نزدیکان، سلیقه‌ای رفتار کردن، سختی ارایه آثار و... باعث نا امیدی نویسندگان و عدم چاپ کتاب باکیفیت شده است.

این شاعر همچنین معتقد است: چاپ و نشر کتاب از کسی شاعر و نویسنده نمی‌سازد زیرا شاعر و نویسنده را مردم و مخاطب می‌سازند.

امیری خاطرنشان کرد: آثار بی‌ ویژگی و ارزش ادبی خاصی که منتشر می‌شوند با غفلت از اینکه صرف انتشار کتاب فضیلت نیست همواره با عدم استقبال مخاطبان مواجه می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگ چاپ و نشر آثار مکتوب فرهنگی و علمی قوی بسیار ضروری است تصریح کرد: کم کاری در حوزه فرهنگ جبران‌ ناپذیر است و در درازمدت بر نسل‌های آینده تاثیر منفی و مخرب فرهنگی خواهد گذاشت.

این منتقد ادبی ابراز امیدواری کرد: وزارت فرهنگ با حمایت از هنرمندان مستعد در زمینه نویسندگی و تشویق آنها انگیزه نوشتن را به آنها بازگرداند و باعث دوری بیشتر صاحبان قلم از ادبیات نشود.

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: