کد خبر: ٢٥٦١٢   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/03/30-١٠:١٩

زندگی در آپارتمان‌ها و خانه‌های کم نور نباید مانعی برای نگهداری از گل و گیاهان زیبا و انرژی بخش شود. اگر در خانه‌ای کم نور زندگی می‌کنید و به دنبال گیاهان سازگار با این محیط می‌گردید، این مطلب را بخوانید.

 

آبادان نیوز _ در گزارش قبل، چند گل و گیاه زیبا که قابلیت رشد و نمو در محیط‌های کم نور و سایه را دارند، معرفی کردیم. در انتخاب گل و گیاه آپارتمانی یک قاعده کلی را در نظر داشته باشید، هرچه رنگ برگ‌های گیاهان تیره‌تر باشد، گیاهان مناسب‌تری برای محیط‌های بسته و سایه هستند. با این مقدمه، بیایید با چند گیاه مقاوم دیگر در برابر نور آشنا می‌شویم.

گیاه اسپاتی فیلوم

از میان گیاهان گل‌دار، اسپاتی فیلوم یکی از بهترین‌ها برای آپارتمان است. این گیاه به نور کم یا غیر مستقیم عادت دارد و حتی می‌تواند در سالن‌های بدون نور مستقیم و تنها با نور چراغ خانه به حیات خود ادامه دهند. اما هرچه میزان نور محیط بیشتر باشد احتمال رشد گل‌های بیشتری در آن وجود دارد. پس اگر در محیط سایه از تعداد گل‌های آن کاسته شد، تعجب نکنید. نکته جالب در مورد این گیاه زیبا علاوه بر نگهداری آسان، خاصیت تصفیه کنندگی هوای محیط اطرافش است.

گیاه برگ قاشقی

گیاه برگ قاشقی یا پیرومیا از خانواده گیاهان پیپراسه است که زادگاه آن جنگل‌های انبوه برزیل و آفریقای جنوبی است. جثه کوچک این گیاه همیشه آن را در پایین ترین سطح از جنگل، بدون نور و در سایه‌های سنگین قرار داده است. همین ویژگی این امکان را برای گل‌های قاشقی فراهم کرده تا در محیط‌های آپارتمانی به راحتی دوام بیاورند. بهترین نور برای آن نور غیر مستقیم پنجره است اما آنها در فضای دور از پنجره و نور نیز رشد می‌کنند. تنها نکته مهم در مورد آنها، رطوبت است. گیاه قاشقی اگر از کم آبی جان سالم به در ببرد از پر آبی حتما از بین می‌رود. پس حتما قبل از هر بار آبیاری از خشک بودن سطح خاک مطمئن شوید.

 

گیاه سانسوریا یا ماری

سانسوریا می‌تواند یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی باشد چرا که علاوه بررنگ و شکل متنوع، مقاومت شدیدی نسبت به نور کم و سایه دارد. سانسوریا یک گیاه به تمام معنا راحت در نگهداری است. آنها به نور چندانی نیاز ندارند و اگر روزها بی آب بمانند، آسیبی نمی‌بینند. دوام بالای سانسوریا، آن را به گیاه دوستداشتنی آپارتمان تبدیل کرده است. اگر از جمله کسانی هستید که فرصت یا حافظه مراقبت دوام از گیاه را ندارید، سانسوریا دوست خوب شما خواهد بود.

گیاه کالاتیا

از گیاهانی که می‌توانید در خانه خود نگهداری کنید، کالاتیا یکی از زیباترین آنهاست. این گیاه از جنگاهای انبوه و سربه فلک کشیده آمریکای جنوبی و مرکزی می‌آید و به زندگی در محیط‌های کم نور عادت دارد. این گیاه رنگ‌ها و شکل‌های متنوعی دارد که معروف‌ترین آن کالاتیا با برگ‌های بلند سبز تیره و رگه‌های سفید و صورتی است. تنها نکته مهم در مورد نگهدارین گیاه، رطوبت رسانی مناسب است. این گیاه به رطوبت ۵۰ تا ۹۰ درصد نیاز دارد پس اگر می‌خواهید از این گیاه به خوبی نگهداری کنید باید فضایی مرطوب برای آن فراهم کنید. قرار دادن گلدان روی زیرگلدانی پر شده با سنگ و آب راه خوبی برای تامین رطوبت مورد نیاز آن است.

منبع:ایرنا

 

پایگاه اطلاع رسانی احمد امیری ، صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز : لطفا کلیک کنید 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: