کد خبر: ٢٩٩٦٩   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/09/07-١٩:٢٨

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از جذب چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری طی ۶ ماه امسال در مناطق آزاد خبر داد.

 

آبادان نیوز ـ حجت عبدالملکی روز سه‌شنبه در جریان بازدید از منطقه آزاد اروند اظهار کرد: بسته‌ های سرمایه‌ گذاری از ابتدای امسال در مناطق آزاد به سرمایه‌ گذاران ایرانی و خارجی معرفی شده است و جذب سرمایه گذاری در مدت زمان یاد شده یک جهش فوق‌ العاده است.

وی با اشاره به اینکه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بهشت سرمایه‌ گذاری هستند افزود: این مناطق با دسترسی مناسب به بازارها، دارای هزینه تولید پایین‌تر و به جهت مدیریت و فرماندهی دارای هماهنگی لازم هستند.

عبدالملکی ادامه داد: همچنین سهولت کسب و کار در این مناطق برقرار است و دارای معافیت‌ های گمرکی و مالیاتی هستند.

مشاور رییس جمهور گفت: وجود این موارد به صورت همزمان در کمتر نقاطی از دنیا مشاهده می‌شود و این موارد باعث شده مناطق آزاد به بهشت سرمایه‌گذاری تبدیل شوند.

وی منطقه آزاد اروند را یکی از مناطق مستعد بین مناطق آزاد و ویژه کشور دانست و گفت: جذب و تقاضا برای سرمایه در این منطقه افزایش یافته و تلاش بر این است که رسیدگی به طرح‌ ها و تقاضاهای سرمایه‌گذاری در کمترین زمان ممکن در اروند صورت گیرد تا در جذب سرمایه‌گذار گام‌ های بلندتری برداشته شود.

عبدالملکی توضیح داد: در بازدیدهای صورت گرفته تمامی موانع و مشکلات سرمایه گذاران بررسی می‌شود و نیازمندیهای آنها تامین خواهد شد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شرایط صنایع مستقر در منطقه آزاد اروند به لحاظ تولید و اقتصادی را مناسب عنوان کرد و گفت: این منطقه در سال جدید برنامه خوبی برای توسعه زیرساخت‌ ها در شهرک‌ های صنعتی آبادان و خرمشهر را دنبال می‌کند تا زمینه برای استقرار واحدهای صنعتی بیشتر محیا شود.

وی اضافه کرد: در مدیریت جدید منطقه آزاد اروند، مسئله تعارض حاکمیتی بسیار کم شده و با تعامل و همدلی بین منطقه آزاد اروند و مسئولان محلی‌، مسئله تعارض حاکمیتی نسبت به گذشته کاهش یافته است.

عبدالملکی تصریح کرد: از لحاظ قانونی بر اساس ماده ۶۵ برنامه دائمی توسعه کشور، بالاترین مقام دولتی در مناطق آزاد، مدیران عاملان مناطق آزاد بوده و سایر دستگاه‌ ها تابع آن هستند.

مشاور رییس جمهور اظهار کرد: در یک سال اخیر هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه‌ های محلی با مناطق آزاد ایجاد شده و از طریق همدلی و هماهنگی بین دستگاهی در حال پیشرفت هستند.

وی گفت: اکنون مشکل خاصی در مناطق آزاد وجود ندارد ضمن اینکه کابینه ریاست جمهوری در حال بررسی اجرای ماده ۶۵ در مناطق آزاد است تا تعارضات در این مناطق برای همیشه رفع شود.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

منبع:ایرنا

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: