کد خبر: ٢٢٥٢٠   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1400/06/16-١٠:٤٩

در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به زندگی پدر بوم گردی ایران انداخته و شما را با مازیار آل داوود آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با مازیار آل داوود توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه داده و بیان کنیم که چگونه وی تبدیل به پدر بوم گردی ایران شد. افراد تاثیر گذار در حوزه های مختلف همواره محبوبیت و جذابیت بسیار زیادی برای طرفداران آن حوزه دارند و همین مسئله باعث شده تا امروزه بسیاری از افراد علاقه مند باشند تا به بررسی زندگی افراد موفق و مهم در موضوعات مورد نظر خود پرداخته و در رابطه با آن ها تحقیقات جامعی داشته باشند.

 

به گزارش آبادان خبر، در بخش اول اگر بخواهیم شما را با زندگینامه مازیار آل داوود آشنا کرده و در رابطه با آن صحبت کنیم باید گفت که مازیار آل داوود در سال ۱۳۴۶ در تهران به دنیا آمد.

پدر او اهل روستای گرمه بود اما برای ادامه تحصیل به همراه خانواده به تهران رفت و کارمند نیروی هوایی شد. به منظور معرفی روستای گرمه باید گفت که این روستا در شرق استان اصفهان قرار داشته و از توابع بخش خور و بیابانک شهرستان نایین در اصفهان است.

روستای گرمه؛ روستایی در دل کویر مصر

جمعیت این روستا بر اساس آخرین سر شماری های انجام شده نزدیک به ۳۰۰ نفر است اما یک ویژگی بسیار مهم باعث خاص شدن این روستا شده است و آن هم قرارگیری اولین اقامت بوم گردی ایران در این منطقه است.

آل داوود پس از مهاجرت و سفر به تهران تصمیم می گیرد تا اقدام به تدریس هنر سفالگری و سرامیک در پایتخت کند و در همین حین، در کلاس های سفالگری با یک خانم دورگه ایرانی و فرانسوی آشنا شده و با وی ازدواج می کند.

پس از گذشت سال های متمادی مازیار آل داوود از زندگی شهری خسته شده و یک تصمیم بزرگ برای آینده خود می گیرد. وی شهر را با تمامی هیاهو و شلوغی های خود رها کرده و به روستای اجدادی خود باز می گردد.

نکته مهم این است که با وجود اصرار های بسیار زیادی که از سوی همه آشنایان مبنی بر عدم خروج از تهران به مازیار داده شد، مازیار اما تصمیم گرفت تا از تهران خارج شده و آینده خود را در روستا اجدادی اش رقم بزند و در این روستا زندگی کند.

به این منظور او به همراه همسر خود به روستای گرمه رفت و در خانه ۳۰۰ ساله پدری اش زندگی کرد. اما اتفاق هیجان انگیزی در این بین رقم خورد. مازیار آل داوود در یک تصمیم فوق العاده هیجان انگیز و خاص تصمیم می گیرد تا خانه ۳۰۰ ساله پدری خود را تبدیل به اقامتگاه بوم گردی کند و همین مسئله باعث می شود تا اولین اقامتگاه بوم گردی ایران توسط مازیار آل داوود در روستا گرمه به وجود بیاید.

بررسی اقامتگاه بوم گردی مازیار آل داوود پدر بوم گردی ایران

مازیار آل داوود پس از حضور در روستا گرمه تصمیم می گیرد تا اولین اقامتگاه بوم گردی ایران را در روستای گرمه به وجود بیاورد. رشد فوق العاده این اقامتگاه باعث می شود تا برای اهالی روستای گرمه نیز اشتغال ایجاد شود و حضور گردشگران داخلی و خارجی در این روستا باعث رونق اقتصادی آن می شود.

اسم اقامتگاهی که مازیار آل داوود برای گردشگران به وجود می آورد آتشونی است و در مدت زمان کوتاهی به محبوبیت فوق العاده ای در بین گردشگران ایرانی و خارجی دست پیدا می کند. یکی از نکات جالبی که در رابطه با این اقامت باید بدانید آن است که در کتاب جهانگردی بین المللی لونلی پرنس نیز نام این اقامتگاه ذکر شده است و همین موضوع باعث شده تا این مجموعه در بین گردشگران و توریست های خارجی نیز محبوبیت دو چندانی پیدا کند.

مجموعه آتشونی

یکی از سوالاتی که اکثر افراد همواره آن را مطرح می کنند این است که معنی آتشونی چیست و چرا مازیار آل داوود این نام را برای اولین اقامتگاه بوم گردی ایران انتخاب کرد. به منظور بررسی این مسئله باید گفت که کلمه آتشونی یک کلمه محلی است که در زبان محلی روستای گرمه به معنای شب نشینی دور آتش است. در واقع آتشونی یک مراسم و فرهنگ رایج بین مردم این روستا است که در آن مردم این منطقه دور آتش جمع شده و شب نشینی می کنند.

یکی از نکات جالبی که در رابطه با مازیار آل داوود و مجموعه آتشونی باید به آن توجه داشته باشید این است که برای مهمان هایی که به این اقامتگاه می آیند، مازیار آل داوود یک ساز استرالیایی به نام دیجیریدو و همچنین یک سازه بوشهری به نام دمام می نوازد و همین مسئله باعث شده تا بسیاری از افراد به روستایی گرمه آمده تا به صدای این دو ساز خاص و هیجان انگیز گوش بدهند.
پدر بوم گردی ایران

سفر به روستای گرمه

حالا که شما را با زندگی نامه پدر بوم گردی ایران آشنا کرده و در رابطه با مازیار آل داوود توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم، باید به این مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید که شما می توانید به راحتی به روستای گرمه در استان اصفهان سفر کرده و در این روستا به سراغ اقامتگاه بوم گردی مخصوص آتشونی بروید.

همچنین در آن جا می توانید با مازیار آل داوود هم صحبت شده و با پدر بوم گردی ایران گفت و گو کنید. امروزه در سراسر شهرهای بزرگ شاهد برگزاری تورهای مختلفی به منظور بازدید از روستای گرمه و اقامتگاه آتشونی هستیم و به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم تا حتماً به این روستای زیبا و خاص سفر کرده و از آن دیدن کنید.

مطمئنا بازدید از اولین اقامتگاه بوم گردی ایران و پدر بوم گردی کشور اتفاق هیجان انگیز و فوق العاده ای است که هیچ گاه از ذهن شما بیرون نخواهد بود و به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می دهیم تا حتماً برای تعطیلات پیش روی خود برنامه ریزی کرده و روستای گرمه را به عنوان مقصد خود و اقامتگاه آتشونی را به عنوان محل اقامت خود در این روستای زیبا و خاص در استان اصفهان را انتخاب کنید.

 

 

اصفهان،بوم گردی،کویرنوردی،آبادان خبر،آبادان نیوز 

منبع:الی گشت

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: