کد خبر: ٣٠١٩٧   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/10/07-١١:٣٨

استاندار خوزستان بر لزوم تبدیل توسعه شیلات به بزرگترین جریان اقتصادی استان تاکید کرد.

 

آبادان نیوز _ علی اکبر حسینی محراب دیروز (چهارشنبه) در نشست شورای راهبردی شیلات خوزستان، اظهار کرد: شعار دولت تقویت شیلات در جنوب کشور است به همین منظور مجوزهایی برای راه اندازی طرح های ماهی در قفس، پرورش میگو و دیگر آبزیان گرفته شده است.

استاندار خوزستان افزود: توسعه شیلات به یک حرکت انقلابی و نو نیاز دارد که باید به همت مسوولان مربوطه عملی شود.

حسینی محراب پیش بینی برخی کشورها در خصوص قحطی پروتئین در دنیا را یادآور شد و گفت: محصولات شیلات به عنوان سالم ترین، بهترین و قوی ترین پروتئین در دریا و سدها پرورش می یابند که باید با یک حرکت انقلابی و نو با کمک بخش خصوصی و تعاونی ها پرورش یابند.

عالی‌ترین مقام دولت در خوزستان تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های موجود باید تولید آبزیان خوزستان را به حداقل ۵۰۰ هزار تن برسانیم.

حسینی محراب ضمن انتقاد از صید آبزیان توسط صیادان کشورهای دیگر، گفت: مسوولان و دست اندرکاران باید موافقت نامه ای در این خصوص تشکیل دهند و این موضوع را باز کنند تا حق صیادان بومی ضایع نشود.

استاندار خوزستان بر ضرورت احداث کارخانه های کنسروسازی در خوزستان در راستای توسعه شیلات تاکید کرد و افزود: باید برنامه ریزی دقیقی در این خصوص انجام و موانع کوچک از سر راه تولید برداشته شود.

حسینی محراب گفت: هیچ کس حق ندارد تولید در بخش صید و صیادی را با چالش مواجه کند، امیدواریم با حل مشکلات شاهد آینده درخشانی در حوزه شیلات خوزستان باشیم.

در این نشست در خصوص حل مشکلات مجتمع آبزی پروری آزادگان بحث و تبادل نظر شد./ اخبار خوزستان

منبع: ایسنا

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: