کد خبر: ٢٩٥٠١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/07/03-١٠:٥٧

مولوی: برخی اهداف لایحه برنامه هفتم باید واقع‌ بینانه‌تر شوند.

 

آبادان نیوز _ سیدمحمد مولوی درجلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با کلیات این لایحه گفت: این لایحه معیشت و اقتصاد و امنیت کشور را در برمی گیرد و با توجه به اهمیت آن مجلس با حساسیت خاصی دنبال می کند لذا نقدهای نمایندگان در راستای تقویت لایحه است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سیاست های کلی ابلاغی بر پیشرفت توام با عدالت تاکید داشته که باید این موضوع در برنامه هفتم مورد توجه قرار گیرد؛ همچنین علی رغم مساله شناسی درست در لایحه، اولویت بندی ها به خوبی دیده نشده که باید کمیسیون تلفیق آن را اصلاح کند.

مولوی بابیان اینکه باید نگاه مجددی در لایحه برنامه در موضوع مالیات بر ثروت شود، افزود: برنامه هفتم باید تابعی از سایر برنامه های توسعه به خصوص برنامه ششم باشد و طبق برنامه های توسعه سنواتی حرکت کند که در این باره نواقصی دیده می شود. علاوه بر این لازم است برخی اهداف برنامه هفتم واقع بینیانه تر شده تا مشخص شود تا پایان هر سال و انتهای برنامه چه کاری انجام می شود.

نماینده آبادان در مجلس باتاکید بر لزوم وجود شیوه های نظارت در برنامه هفتم گفت: باید اعداد و ارقام مندرج در لایحه برنامه مبتنی بر بررسی های مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی باشد تا به ضمانت اجرایی برنامه کمک کند.

به‌گفته این مقام مسئول، لایحه برنامه در بخش محتوا از تنیدگی و پیوستگی خوبی برخوردار نیست و تناقضاتی در آن وجود دارد.

مولوی همچنین بیان کرد: در گزارش تلفیق جایگاهی برای امنیت غذایی، آبزی پروری و شیلات و دامداری دیده نشده و توجه کمی به بهبود وضعیت مرز و توازن منظقه ای شده است.

نماینده مردم آبادان با انتقاد از عدم توجه به ظرفیت های اروند رود در لایحه برنامه گفت: ۹ هزار پیشنهاد نمایندگان در لایحه برنامه ثبت شده که نشان دهنده اهتمام نمایندگان است لذا نباید با عجله این پیشنهادات را حذف کرد./ اخبار آبادان

منبع: ایسنا

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: