کد خبر: ٢٤٨٧١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/02/08-١٠:٥٥

وحید حاج سعیدی

 

آبادان نیوز : این روزها ماجرای سیسمونی نوه قالیباف نَقل یا نُقل بسیاری محافل شده است. لاکردار چکش خور ملسی هم دارد! از اصلاح طلب و اصولگرا و سلبریتی ها گرفته تا سلطنت طلبها و گروه ها های معاند و اپوزیسون های خارج نشین...  همه به آن پرداخته اند. یکی ابعاد امنیتی به داستان داده و آن را سناریوی خطرناک مخالفان قالیباف نامیده و خواستار برخورد با افشاگران این سفر خانوادگی شده است. یکی از ولنگاری فضای مجازی سخن به میان آورده و افشای این دست موضوعات خصوصی را بازی با آبروی افراد می داند! جماعتی آن را در حد افشای اسرار طبقه بندی لحاظ کرده و نقد قالیباف را نقد نظام می دانند! یکی از جشن گروه دیگر می نویسد که فرصت انتقام برایشان فراهم شده است! دشمنان خواستار استعفا و عذرخواهی هستند و دوستان معتقدند گناه فرزند را به پای پدر نمی نویسند! اقوام آن را دروغ محض دانسته و معتقدند اجناس بهتر از ترک در همین تهران فت و فراونند! برخی آن را انتحار سیاسی خانواده قالیباف تعبیر کردند و جمعی نزاع سیاسی قالیباف و جبهه پایداری! خلاصه بازار گمانه زنی و تحلیل داغ داغ است.

اما برخلاف همه این داستان ها و داستان سرایی ها که این روزها خواندیم و دیدیم و شنیدیم ماجرا چندان هم پیچیده نبوده و نیازی به بررسی ابعاد ماجرا از زوایای مختلف نیست. اصلاً اتفاق خاصی نیفتاده است که کالبد شکافی شود! فرزند یکی از مقامات کشور به همراه افراد خانواده مثل هزاران ایرانی دیگر یا صدها نفر از فرزندان مسئولان برای خرید، تفریح یا سیر و سیاحت به یک سفر خارجی می روند و دست برقضا کمی هم وسیله برای مسافر توراهی شان خریداری می کنند. فقط همین ...

هیچ جای این سفر  با شرع، عقل، دین، اخلاقیات و هر معیار دیگری که شما می شناسید منافات ندارد و اساساً خانواده مقامات برای سفر به هیچ کجای دنیا نیاز به استتار، لاپوشانی، مخفی کاری و ... ندارند و مثل میلیون ها ایرانی دیگر می توانند  برای درمان، تحصیل، خرید سیسمونی یا اقامت به هر کشور خارجی که دوست دارند سفر کنند.

فقط جسارتاً دوستانی که ریش و قیچی دست شان است و برای بهبود اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم و گرفتن حق فرو دستان از فرادستان تلاش می کنند ، عنایت بفرمایند لابلای پیگیری بررسی شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی، شفافیت اموال مسئولان را هم دستور کار قرار دهند تا اصلاحات معطوف به شفافیت به صورت یکسان و برای همگان عملی گردد تا همه در هر سطحی از قدرت و ثروت علی السویه و یکسان در برابر قانون پاسخ‌گو باشند!

با این شیوه علاوه بر افزایش اعتماد عمومی و تاب آوری بیشتر جامعه در برابر مشکلات اقتصادی، آن زندگی عادی مورد پسند نسل جدید و جوان و به زعم ما زندگی لاکچری «فرزندان» برخی از «پدران» هم دیگر ذنب لایغفر شمرده نمی شود و برای خرید یک دست سیسمونی از ترکیه هیچ کس سین جیم نخواهد شد!

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: