کد خبر: ٢١٩٠٥   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1400/05/09-١٥:٣٥

روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: اوضاع آشفته این روزها نه یک معضل، نه چند معضل که ملغمه‌ای از مشکلات ریز و درشت است که همه روزه در صفحات مجازی سیلی میزد بر صورت آدمی.

 

آبادان خبر _ در ادامه یادداشت نهم مرداد ۱۴۰۰ روزنامه ایران به قلم سهیلا طایی کارشناس مسایل اجتماعی می خوانیم: و حالا که آمار مرگ روزانه ناشی از کرونا را می‌بینیم و عبور می‌کنیم، در مقابل تصاویر اعتراض خوزستانی‌ها به بحران آب تنها به گذاشتن یک پست در صفحات مجازی بسنده می‌کنیم و ده‌ها مشکل دیگر و واکنش‌های متفاوت. 

مشکلات اقتصادی را هم که مدت‌هاست از یکدیگر پنهان نمی‌کنیم و صورتمان سرخ نیست چون می‌دانیم همه‌ درگیریم؛ همه در هر سطحی با نوعی از مشکلات اقتصادی دست به گریبانیم. اما ادامه این شرایط به سود چه کسانی خواهد بود؟ آب این شرایط به آسیاب چه کسانی می‌ریزد؟ این روند از ما چگونه مردمانی می‌سازد؟
پاسخ دردناک است و گویا، و هزاران بار به آن پرداخت شده است. راه‌حل اما «اعتماد است و اعتماد» و در آستانه تشکیل دولت سیزدهم، تنها یک وظیفه بر عهده‌ سید ابراهیم رئیسی و تیم اجرایی او خواهد بود که اگر همین یک کار به نحو احسن اجرا شود، می‌توان بار دیگر بر سرمایه اجتماعی تکیه کرد. می‌توان از مردم خواست برای عبور از شرایط آستین بالا بزنند و وارد کارزار شوند، می‌شود انتظار داشت بسیاری از مشکلات در سطح خانواده، کوچه و محله حل شود و آن حلقه مفقوده «اعتماد» است.

در شرایطی که به‌نظر می‌رسد میان نمایندگان مردم در ساختمان بهارستان و خودشان در کوی و برزن فاصله هست، رئیس جمهور منتخب و کابینه‌اش باید خانه به خانه از مردم رأی اعتماد بگیرند. باید مردم را راضی کنند که فرصت بدهند تا دولتمردان خود را به آنها ثابت کنند و ثابت کنند آنها که پست و مقام دارند تافته جدابافته نیستند و بلکه زیر بار مسئولیت کمرشان خم و سرشان پایین‌تر است. ثابت کند همه برای رسیدن به یک هدف متعالی کار می‌کنیم، تعدادی در بدنه مدیریتی دولت و بقیه در بطن جامعه. در شرایط حساس کنونی تنها نیاز ما ساخت اعتماد است. همین بس چرا که مشکلات اقتصادی، بیماری، بحران آب و هوا و... همواره در سطوح مختلف پیش خواهد آمد و عبور از آنها مستلزم اعتماد میان ملت و دولت است.
این تنها راه حل امروز ماست.

 

کرونا،رئیس جمهور،نمایندگان مجلس،آبادان خبر،آبادان نیوز

منبع:ایرنا

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: