کد خبر: ٣٠١٥٦   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/10/04-١١:٣٦

بیات‌منش: به زودی در شهرهای استان خوزستان به خانواده‌هایی که دارای سه فرزند و بیشتر هستند زمین واگذار خواهد شد.

 

آبادان نیوز _ مدیرکل راه‌وشهرسازی خوزستان درگفتگویی بااشاره به اهمیت طرح جوانی جمعیت و لزوم پیگیری این طرح در استان اظهار کرد: با تلاش‌های انجام‌شده در استان زمین‌های لازم برای اجرای طرح جوانی جمعیت اختصاص یافته و به ‌زودی به متقاضیان واگذار می‌شود.

مسعود بیات‌منش افزود: زمین مورد نیاز برای متقاضیان واجد شرایط طرح جوانی جمعیت در برخی شهرهای استان در حال آماده‌سازی است و با توجه به آماده‌سازی این زمین‌ها، قطعات تفکیک شده به‌ ترتیب به متقاضیان واگذار خواهد شد.

او یادآور شد: مطابق با آیین نامه ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعدشان، پس از ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰ (تاریخ تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) متولد شده باشند، در صورت واجد شرایط بودن زمین یا واحد مسکونی تعلق می‌گیرد.

بیات‌منش ادامه داد: براین اساس متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام در این طرح به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.

مدیرکل راه‌وشهرسازی خوزستان عنوان کرد: براساس بند "ح" تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ وزارت راه و شهرسازی موظف است به‌ منظور حمایت از خانواده و تحقق جوانی جمعیت، یک قطعه زمین یا واحد مسکونی رایگان در قالب شرایط مندرج در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به خانوارهای دارای چهار فرزند و بیشتر زیر ۲۰ سال اختصاص دهد.

بیات منش اظهارکرد: برای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در شهرهای استان و واگذاری زمین به متقاضیان مشمول این طرح کارگروه ویژه‌ای را تشکیل داده‌ایم تا به ‌صورت ویژه این طرح را اجرا کند.

این مقام مسئول گفت: طی بازه زمانی مشخص شده طبق قانون به خانواده‌هایی که ثبت نام کرده‌اند و واجد شرایط هستند پیامک لازم ارسال می‌شود.

بیات‌منش گفت: واگذاری قطعات به خانواده‌های متقاضی واجد شرایط طرح جوانی جمعیت به‌صورت قرعه کشی انجام خواهد شد./ اخبار خوزستان

منبع: ایسنا

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: