کد خبر: ٢٩٢٨٩   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/06/11-١٣:٠٧

مخبر: مواکب به خدمات‌رسانی خود پس از اربعین ادامه دهند.

 

آبادان نیوز _ معاون اول رییس جمهور امروز (شنبه 11شهریورماه) درجلسه جمع‌بندی سفر به آبادان، ضمن تسلیت ایام اربیعن حسینی، اظهارکرد: در بحث اربعین حسینی آسیب شناسی از سال گذشته انجام و پس از آن برنامه ریزی بسیار خوبی برای رفع نواقص انجام شد که همه این اقدامات یک الگو شده است.

محمد مخبر افزود: سال گذشته مردم ساعت‌ها در مرزها گرفتار بودند به شکلی که مجبور بودیم برای مثال در مرز مهران به صف های کیلومتری مردم به شکل هوایی آب و غذا برسانیم. 

معاون اول رییس جمهور گفت: دولت با مسئولیت شخص رئیس جمهور بر روی نقاط آسیبی که در سال گذشته به ویژه در بحث زیرساخت ها وجود داشت، وقت کافی گذاشت و برنامه ریزی کرد تا مسائل و مشکلات را مرتفع کند.

مخبر بابیان اینکه دولت و وزارت راه‌وشهرسازی در اربعین امسال کار فوق العاده ای انجام داده است، عنوان کرد: چهارخطه شدن مسیرهای منتهی به مرزها و هزینه کرد بیش از ۷۰۰ میلیارد هزینه در بحث فنی و مهندسی محورها طی ۴ ماهه یک کار بزرگ است. 

این مقام مسئول افزود: امسال با یک کار جمعی با محوریت ستاد اربعین و حضور و همراهی مردم و نهادهای انقلابی و اسلامی و همچنین گروه های جهادی و... شاهد این اتفاقات خوب در مرزهای کشور برای تردد زوار اربعین حسینی هستیم.

معاون اول رییس جمهور بابیان اینکه یکی از خصوصیات اصلی دولت مردم محور بودن آن است، گفت: امروز وقتی در ورودی و خروجی مرز شلمچه حاضر شدیم کسی گله و شکایتی نداشت. در کشور عراق نیز همه مردم رضایت داشتند و مشکلی وجود نداشت.

مخبر بابیان اینکه از همکاری و همراهی دولت و مردم عراق به جد تشکر می کنیم، عنوان کرد: همکاری دو دولت شرایط بسیار خوبی را در این ایام رقم زده است. 

وی بااشاره به اینکه خوشبختانه مردم به تدریج در حال بازگشت از سفر اربعین هستند، ادامه داد: موضوع برگشت زائران و همچنین حمل و نقل آن ها رها نشود. در عراق رسم است که وقتی اربعین تمام می شود دیگر موکبی فعالیت نمی کند و به نوعی زائرانی که در حال برگشت هستند کسی از آن ها پذیرایی نمی کند و از این رو موکب های ایرانی باید تا ۴ یا ۵ روز پس از اربعین نیز به خدمت رسانی خود ادامه دهند.

معاون اول رییس جمهور بااشاره به همکاری دولت عراق در بحث حمل و نقل زوار از نجف و کربلا به مرزها، خاطرنشان کرد: نخست وزیر عراق در این زمینه قول داده تا این مساله را پیگری کند./ اخبار آبادان

منبع: ایسنا

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: