کد خبر: ٢٩١٥٤   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/05/25-١١:٤٠

رییس کل دادگستری خوزستان خبر داد؛

دهقانی: کنترل مبادی ورودی و خروجی خوزستان

رییس کل دادگستری خوزستان از کنترل مبادی ورودی و خروجی استان همزمان با پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد.

 

آبادان نیوز _ آبادان خبر _ رییس‌کل دادگستری استان خوزستان درجلسه شورای قضایی خوزستان که با موضوع حضور زائران اربعین در استان، برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن این رویداد مهم، شاهد ورود تعداد زیادی از زائران به استان خوزستان هستیم که خدمت‌رسانی مطلوب به آنان نیازمند مشارکت جدی و فعال شورای قضایی و ستاد اربعین است. ضمن این که مصوبات این شورا در کنار مصوبات ستاد اربعین و در راستای امنیت مبادی ورودی، ورود، خروج و تردد زائرین از استان و میزبانی آنان موثر خواهد بود.

علی دهقانی افزود: یکی از مواردی که مورد مطالبه زائران بوده و هست، نظارت بر حقوق عامه به ویژه در بحث استقرار میزهای خدمت است که باید مطابق سال‌های گذشته، علاوه بر شعبه کشیک آبادان، شعب کشیک دادسرا و دادگاه در خرمشهر و دو مرز شلمچه و چذابه مستقر شود.

او باتشریح وظایف و تکالیف بخش‌های مختلف دادگستری و ادارات تابعه در این خصوص، افزود: همچنین نظارت مستمر دادستان‌ها از مبادی ورودی و خروجی، استقرار میزهای خدمت ادارات ثبت اسناد و شورای حل اختلاف و نظارت میدانی بازرسان ادارات بازرسی و تعزیرات برای نظارت بر امور باید در پایانه‌های مسافربری مرزی استان خوزستان ملموس باشد.

دهقانی ادامه داد: حفظ سلامت زائران مهم‌ترین انتظاری است که از دستگاه‌های متولی داریم و در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان خوزستان نیز بر افزایش ایمنی راه‌ها و خدمات بهداشتی و درمانی در این ایام تاکید شد.

رییس شورای عالی قضایی خوزستان همچنین بااشاره به ضرورت حفظ کرامت زائران، بر نظارت میدانی بر حسن انجام وظیفه ماموران نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های خدمت‌رسان تاکید کرد و گفت: یکی دیگر از انتظارات و مطالبات زائران، حفظ تامین امنیت خودروهای آنان در پارکینگ‌ها و اموال درون آن است که تعزیرات حکومتی باید نظارت کند تا تمامی خودروها به پارکینگ‌های ستاد هدایت شود و این پارکینگ‌ها محصور و مجهز به پایش تصویری باشد. ضمن این که با هرگونه تغییر کاربری اراضی و احداث پارکینگ‌های بدون مجوز برخورد قانونی شود.

دهقانی همچنین برنقش مهم و تاثیرگذار شورای قضایی تاکید و ضمن تبیین وظایف مهم و حساس این شورا و اینکه بخش قابل توجهی از امور مردم چه از نظر رسیدگی و نظارت و چه از جهت ارائه خدمات در حوزه‌های پزشکی قانونی، ثبت اسناد و املاک از سوی این مدیران و زیرمجموعه‌ آنان انجام می‌شود، خواستار تبیین جایگاه، تکالیف و و عملکرد هر کدام از اعضای این شورا در میان مردم شد.

این مقام قظایی گفت: اعضای شورا در ایام اربعین بر انجام تمام مصوبات نظارت داشته باشند و سریعا اقدامات لازم را به منظور خدمت‌رسانی مطلوب در راستای مصوبات معمول و نتیجه را به دبییرخانه شورا اعلام کنند.

ریس‌کل دادگستری خوزستان درادامه با تسلیت به مردم کشور در خصوص حادثه تروریستی در حرم شاه چراغ شیراز، گفت: دشمنان اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران، به جایی رسیده‌اند که با نیات شوم و پلید خود در مقدس‌ترین مکان‌ها، پاکترین انسان‌هایی که برای رسیدن به قرب الهی به زیارت آمده‌اند را به شهادت می‌رسانند.

درادامه این نشست بر مسائل دیگری از جمله تجهیز ناوگان اورژانس جاده‌ای و رسیدگی فوری به مصدومان حوادث احتمالی، اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی توسط اعضای شورای پیشگیری استان، مقابله با فروش سیم کارت غیرمجاز، کم فروشی و گران فروشی، عدم اعطای مرخصی به زندانیان جرائم خشن و خطرناک و نظارت بر حسن عملکرد نیروهای امنیتی و انتظامی و اداری مستقر در مرزها تاکید شد./ اخبار خوزستان

منبع: ایسنا

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: