کد خبر: ٢٩٧٤٥   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/08/03-١١:٣٥

امام جمعه اهواز: این مقاومت بدون ایمان به سنت‌های الهی امکان‌پذیر نیست.

 

آبادان نیوز _ حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالنبی موسوی‌فرد، امروز (یکم آبان‌ماه) در مراسم استقبال از پیکرهای ۲۲ شهید تازه تفحص شده در مرز شلمچه، گفت: در روایت آمده با اولین قطره خون شهید خداوند ۸ پاداش به شهید عطا می‌کند که بخشیدن همه گناهان او غیر از حق‌الناس، نشان دادن جایگاه او در بهشت، نظر کردن شهید به وجه‌الله از جمله این پاداش‌ها است.

وی بااشاره به خاطرات شهدای دفاع مقدس از سردار باقرزاده خواست که دست به قلم شود و خاطرات خود در مدت این چهل و پنج سال را بنویسد.

موسوی‌فرد با اشاره به اتفاقات منطقه و عملیات طوفان الاقصی تصریح کرد: اگر دشمنی به خانه، خاک و ناموس یک کشور حمله کند در مواجهه با آن باید به دو روش سازش و مقاومت عمل کرد. مقاومت همان راهکاری است که شهدای ما با الهام از وجود مقدس امام حسین(ع) آموختند و در برابر دشمن تا بن دندان مسلح ایستادند. اگر گفته شود باید با دشمن سازش کرد این سؤال پیش می‌آید که تا کجا باید سازش کنیم؟ با وجود دشمنی که ذاتاً خون‌ریز و ظالم است چگونه می‌توان سازش کرد؟ درسی که سیدالشهدا(ع) به شهدا داد و این شهدا آن را به شهدا و رزمندگان مقاومت آموختند مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن بود.

عاقبت مقاومت چیست؟

امام جمعه اهواز با طرح این پرسش که عاقبت مقاومت چیست؟ تصریح کرد: طبیعتاً در بعضی از جاها محاصره، ترور، فشار اقتصادی، زندان، قتل و تجاوز وجود دارد. عزیزان مقامت در فلسطین گفته‌اند که بنا نداریم هر روز کشته دهیم. ۷۵ سال از اشغال می‌گذرد و اینها شب و روز کودکان و زنان و پیرمرد و پیرزن را مورد تاخت و تاز قرار می‌دهند. 

موسوی‌فرد با بیان اینکه آنچه که می‌تواند این امت را نجات دهد اندیشه ناب مقاومت است، افزود: مقاومتی که امام راحل از حادثه عاشورا الهام گرفت و امروز آن را در تمام مجموعه کشورهای اسلامی ملاحظه می‌کنیم. این مقاومت بدون ایمان به سنت‌های الهی امکان‌پذیر نیست و بی‌معناست. سنت‌هایی که می‌گوید، جهاد کنید، صبر و پایمردی داشته باشید و مؤمن به اراده خداوند باشید و قطعاًً پیروز می‌شوید.

امام جمعه اهواز با اشاره به آیه ۲۴۹ سوره بقره «کَمْ مِنْ فِئَةٍ قَلِیلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً کَثِیرَةً بِإِذْنِ اللَّهِ وَاللَّهُ مَعَ الصَّابِرِینَ»؛ «چه بسیار شده که گروهی اندک به یاری خدا بر سپاهی بسیار غالب آمده، و خدا با صابران است» گفت: قدرت‌های مطرح در هشت سال دفاع مقدس با کشور و مردم ما مواجهه کردند و شهدا برای ما افتخار آفریدند و این شهدا به رزمندگان فلسطینی آموختند که اگر کل دنیا در مقابل شما باشد، این آیه در موردتان صدق می‌کند.

وی بیان کرد: در هیچ دوره‌ای مانند عصر کنونی درباره عدالت، آزادی، برادری و برابری و انسان‌دوستی، صلح و صفا، امانت و صداقت و خدمت به انسانها و از این دست جملاتی که انسان‌های ساده‌انگار را فریب دهد، گفته نشده است و با کمال تأسف این سخنان در حد شعار باقی مانده است.

نامی از اسرائیل در نقشه جهان باقی نخواهد ماند

 

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: رئیس‌جمهور پلید آمریکا می‌گوید در کنار اسرائیل ایستادیم. ما ایستادن شما در کنار افغانستان و یمن و عراق را دیدیدم اما شما ایستادن ایران اسلامی و مقاومت در کنار سوریه، یمن و لبنان را هم دیدید. 

وی در پایان گفت: اگر ایران اسلامی اراده کند ارتش توانمند و صد میلیونی مقاومت از ۱۷ کشور که حاج قاسم عزیز ما سالیان سال زحمت کشید و این بستر را در عراق، لبنان و سوریه فراهم کرد، بر سر شما فرود می‌آید که دیگر نامی از اسرائیل در نقشه جهان باقی نخواهد ماند./ اخبار خوزستان

منبع: ایسنا

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: