کد خبر: ٢٨١٨٨   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/10/02-١٢:٢٣

استاندار خوزستان از آمادگی همه دستگاه‌ها برای مقابله با بحران‌های احتمالی ناشی از بارندگی‌های شدید خبر داد.

 

آبادان نیوزصادق خلیلیان، استاندار خوزستان عصر دیروز (پنجشنبه 2 دی ماه) ضمن اعلام آماده باش به فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی استان گفت: با تمهیدات پیش بینی شده آمادگی لازم در همه دستگاه‌ها برای مقابله با بحران‌های احتمالی ناشی از بارندگی‌های شدید وجود دارد و امکانات و تمهیدات مورد نیاز برای شرایط بحرانی فراهم شده است.

خلیلیان در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان با تاکید بر اقدامات پیشگیرانه درخصوص احتمال وجود سیلاب به ویژه در مناطق شمالی و مرکزی استان اظهار داشت: براساس پیش بینی سازمان هواشناسی احتمال بارش بالای ۱۰۰ میلیمتر در برخی مناطق استان وجود دارد از این رو اقدامات و امکانات مورد نیاز برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی در برخی مناطق و آبگرفتگی معابر شهری و روستایی، بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

او با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه تکمیل و اصلاح شبکه دفع فاضلاب اهواز گفت: طرح شبکه دفع فاضلاب اهواز تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد، اما بخش عمده طرح اضطراری پروژه که شامل نقاط بحرانی است، تکمیل شده لذا انتظار می‌رود مشکلات نسبت به سال‌های قبل کمتر باشد.

استاندار خوزستان با اشاره به وجود آمادگی لازم در دستگاه‌های اجرایی استان گفت: با توجه به گزارش‌های ارایه شده و اقدامات و هماهنگی‌های صورت گرفته همه دستگاه‌ها باید در آماده باش کامل باشند تا شاهد مشکلات سال‌های گذشته به ویژه در شهر اهواز نباشیم و این بارندگی را به خوبی تحت مدیریت قرار دهیم؛ جلسات متعددی در سطح استان و شهرستان‌ها برگزار شده تا همه دستگاه بتوانند مشکلات را در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف کنند.

عالی‌ترین مقام دولت در خوزستان ادامه داد: علاوه بر دستگاه‌ها، فرمانداران، بخشداران و دهیاران به صنایع و کارخانجات بزرگ نیز اعلام شده در شرایط پیش رو امکانات مورد نیاز خود را در حالت آماده باش قرار دهند.

گفتنی است، در این نشست آخرین وضعیت تمامی شهرستان‌ها از نظر میزان بارندگی، وضعیت راه‌ها درون شهری و برونش شهر، امکانات مورد نیاز و … مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت و فرمانداران، شرکت‌های برق، آب و فاضلاب، گاز، شبکه زیرساخت مخابرات، شهرداری، هلال احمر، راهداری و دیگر دستگاه‌های خدمت‌رسان آخرین وضعیت مجموعه خود را گزارش دادند و آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.

لازم به ذکر است، مدیریت بحران استانداری خوزستان روز گذشته درخصوص وضعیت جوی و تشدید سامانه بارشی تا روز شنبه هشدار سطح نارنجی صادر کرد./ اخبار خوزستان

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: