کد خبر: ٣١٤٠٢   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/21-١٧:٥١

نماینده مردم آبادان عنوان کرد؛

آبادان در انتظار توسعه زیرساخت‌های بندری

نماینده مردم آبادان: توسعه بنادر و زیرساخت‌های گردشگری در اروندکنار ضروری است.

 

آبادان نیوزسیدمحمد مولوی در دیدار با معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، بر ضرورت توسعه زیرساخت‌های بندری و گردشگری در اروندکنار تأکید کرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت یادمان شهدای والفجر ۸ در اروندکنار که میزبان تعداد قابل توجهی از زائران است، خواستار استفاده از این فرصت با بهره‌گیری از یک اسکله مجهز مسافری و گردشگری شد. این درخواست در راستای توسعه صنعت گردشگری منطقه است.

همچنین، کمبود مکان پارکینگ لنج‌های تجاری به مشکلی برای لنج داران تبدیل شده است. لایروبی نهرهای متعدد موجود در این منطقه می‌تواند به این لنج داران کمک شایانی کند. انتظار می‌رود سازمان بنادر در این زمینه به صورت جدی ورود کند.

نماینده مردم آبادان یکی دیگر از موارد مطرح شده در این نشست را عدم وجود جاده ترانزیتی و تجاری ویژه وسایل نقلیه سنگین و باری در اورندکنار دانست. همچنین، نامناسب بودن پل‌ها و مسیرهای دسترسی با توجه به طرح توسعه بندر اروند کنار مانع تحول در اقتصاد بنادر این منطقه است. ضروری است مسیر تردد به مسافت ۵ کیلومتر تأمین گردد تا حمل‌ونقل تجاری نیز موجب رونق تجارت منطقه شود./ اخبار آبادان

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: