کد خبر: ١٨١٨٤   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1399/12/02-١٨:٤٩

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در نشست صبح امروز ستاد مقابله با کرونای شهرستان آبادان با انتقاد از عملکرد برخی از اعضای این ستاد در هفته های اخیر، بر اهمیت بخشی همه‌ی مجموعه ی شهرستان بر لزوم خارج شدن آبادان از وضعیت قرمز تاکید کرد.

 

به گزارش آبادان نیوز و به نقل از روابط عمومی سید زین العابدین موسوی اظهار کرد:اینکه برخی از مدیران و مسئولین در مقابل اجرای محدودیت‌ها و مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا مقاومت و تعامل کنند به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. اینکار خیانت و تعامل با کرونا و بلای جان مردم است و اصلا برای ما قابل قبول نیست.
وی با انتقاد از فعالیت برخی اصناف غیر ضرور گفت:چیزی که از سوی ستاد مرکزی برای ما ابلاغ شده است، فعالیت گروه‌ شغلی یک تحت شرایط رعایت پروتکلها می باشد. گروه‌های شغلی دو و سه و چهار در ایام وضعیت قرمز نمی توانند فعالیت کنند. همان گروه شغلی یک نیز باید کنترل شوند. اگر نتوانیم این وضعیت را برای ده روز مدیریت کنیم، قطعا موج تعطیلی ها به عید امسال کشیده می شود.
فرماندار ویژه آبادان اظهار داشت:با صراحت اعلام می کنم، عملکرد خوب ما متعلق به همکاری مردم است و عملکرد ضعیف ما به کیفیت کار خودمان بر می گردد. مکلفیم جلوی بیماری و آسیب دیدگی  شهروندان را بگیریم. در این راه با هیچ متخلفی مماشات نکنید. افراد متخلف و قانون گریز بدون تذکر اعمال قانون شوند. تذکرها و توصیه ها بارها و بارها داده شده است.
موسوی بیان کرد:از حالا کنترل ورودی وخروجی شهر آبادان از سمت ماهشهر و اهواز تشدید می شود. هیچ خودروی غیر بومی حق ورود به آبادان را ندارد که علاوه بر عودت دادن، جریمه خواهند شد. هیچ فردی و هیچ هموطنی برای سفر به آبادان برنامه ریزی نکند.
رئیس قرار گاه مقابله با کرونای شهرستان آبادان افزود:تمامی گروه‌های شغلی دو تا چهار باید تعطیل شوند. در کنار این باید نظارت حداکثری بر گروه شغلی یک صورت گیرد. هر واحد صنفی متخلف که پلمپ شد تا پایان وضعیت قرمز اجازه فعالیت ندارد. تمامی فروشگاه‌های زنجیره ای حق فروش اقلامی به غیر از غذایی و بهداشتی را ندارند، در صورت تمرد پلمپ خواهند شد.
وی بیان کرد:بازار های جمعه و دیگر بازار های غیر رسمی می بایست تعطیل شوند. دستفروشان هم در کنار اصناف باید با ستاد همکاری کنند و برای چند روز فعالیت نداشته باشند. شهرداری آبادان بر پارک‌ها و بوستانها و آرامستانها باید نظارت کامل داشته باشد.
وی تاکید کرد:ادارات و سازمان‌ها حداکثر با یک سوم نیروی خود فعالیت کنند یعنی کمتر از یک سوم هم مجاز است. با مدیری که از این مهم سرباز بزند، قطعا برخورد خواهیم کرد. تا ۲۰ درصد نیروهای هر اداره باید به همراه امکانات لازم در خدمت افتخاری ستاد مقابله با کرونا برای نظارت بر مصوبات قرار بگیرند.این افراد سریعا به ستاد کرونا معرفی شوند و ادارات مربوطه در پرداخت حقوقشان باید استعلام ستاد کرونا را بگیرند.
فرماندار ویژه آبادان از پلیس راهور خواست که خودروهای متخلف مستقر در حاشیه پارک‌ها و خودروهای که محدودیت‌ها را نادیده می گیرند مطابق با مصوبات ستاد، با نرخ کرونا جدا اعمال قانون کنند.
موسوی تصریح کرد:در حال برنامه ریزی هستیم که بیماران کرونایی خرمشهر و شادگان حتی المقدور در بیمارستان شهر خودشان بستری شوند و این موضوع در جلسه استانی مطرح شد.
موسوی اظهار کرد:از امروز با خودروهای بلندگو دار  هشدارهای لازم مقابله با کرونا داده خواهد شد. از صدا و سیما می خواهیم که موارد ذکر شده را به نحو احسن اطلاع رسانی کند.
وی از تعطیلی نماز جمعه و جماعات، همایش‌ها و تجمعات تا پایان وضعیت قرمزشهرستان خبر داد.
فرماندار ویژه آبادان همچنین از دادستان شهرستان در خواست کرد با متمردین از دستور العملهای ستاد مقابله با کرونا برخورد قاطع و قضایی کند.

در این نشست سید مصطفی علوی نیا معاونت برنامه ریزی و توسعه ی فرمانداری به عنوان جانشین فرماندار در قرارگاه شهرستانی مقابله با کرونا معرفی شد.

 

آبادان,خبر آبادان,اخبار آبادان,آبادان نیوز,آبادان خبر,خوزستان,خبر خوزستان,اخبار خوزستان

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: