کد خبر: ١٥٧٧٠ 
  • تاریخ درج خبر:1399/07/07-١٠:٠٦

قرار گرفتن آبشار آر پناه در بین کوه ها و وجود خود آبشار باعث خنکی نسبی این مکان حتی در تابستان ها شده است.

 

به گزارش آبادان خبر، آبشاری در 45 کیلومتری لالی در شمال شرقی خوزستان قرار دارد که یکی از مکان های دیدنی و خوش آب و هوای لالی و استان است که همه ساله پذیرای مسافران زیادی از سراسر استان و کشور می باشد.

آبشار آرپناه از چشمه هایی که در نزدیکی آبشارها قرار دارند حاصل می شود و با طی مسیری طولانی و پیوستن به آب چشمه تلوک (بی بی ترخان) و آب شور (سور) در پایین دست به رود کارون می ریزد.

در طول مسیر آب آن چند آسیاب وجود دارد که آسیاب‌های پلنگ و نهنگ از مشهورترین آنها هستند.

قرار گرفتن این مکان در بین کوه ها و وجود خود آبشار باعث خنکی نسبی این مکان حتی در تابستان ها شده است، همچنین نزدیک بودن چشمه به آبشار باعث سردی آب آن شده که آب تنی در آن در فصل گرم لذت خاصی دارد.

شهرستان لالی از یک سو به رشته کوه های زاگرس منتهی می شود و یا به عبارت دیگر در قلب زاگرس جای گرفته است و دارای آب و هوای نسبتا معتدلی می باشد که البته در ماه های گرم سال از گرمای استان خوزستان در امان نمی باشد.

با احداث پروژه ی سد جدید گتوند و احداث یکی از بهترین پل های کابلی خاورمیانه در این منطقه لالی موقعیت شبه جزیره ای به خود گرفته است به گونه ای که از سمت شمال محصور به رودخانه ی آبشور، از سمت شرق محصور به رودخانه ی چیتی و آب ماهیک، ازسمت غرب محصور به رودخانه ی زیورو و از سمت جنوب محصور به رودخانه ی کارون می باشد.

 از راه های ارتباطی این شهرستان می توان به جاده های لالی - مسجدسلیمان که عامل ارتباطی مردمان لالی و مسجدسلیمان است، جاده ی لالی - دزفول که عامل ارتباطی بین شهرستان های لالی،سردشت و دزفول است.

جاده ی گتوند که عامل ارتباطی شهرستان های لالی،گتوند و شوشتر است و جاده ی لالی - اندیکا که عامل ارتباطی این دوشهر و اتصال به استان چهارمحال و بختیاری است، می توان یاد کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

خوزستان،آبشار آرپناه،چشمه بی بی ترخان،رشته کوه زاگرس،رودخانه کارون،اخبار آبادان،آبادان خبر،آبادان نیوز

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: