کد خبر: ٣١٣٠٨   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/12-١٢:٣٢

مکمل‌های غذایی در کنار داشتن یک سبک زندگی سالم، شامل رژیم غذایی متعادل، فعالیت بدنی و خواب کافی، می‌توانند به داشتن دوران پیری سالم کمک کنند و حتی در صورت مصرف منظم، طول عمر را افزایش دهند.

 

آبادان نیوزسه مکمل مهم در این زمینه عبارتند از امگا ۳، کلاژن و اسید فولیک.

امگا ۳: فشار خون و تری گلیسیرید را کنترل می‌کند

تحقیقات نشان می‌دهد که امگا ۳ به حفظ فشار خون و سطح تری گلیسیرید در محدوده نرمال کمک می‌کند. افرادی که، چه از طریق رژیم غذایی و چه به واسطه مصرف مکمل، امگا ۳ بالاتری دریافت می‌کنند، کمتر در معرض حملات قلبی و مرگ زودرس هستند. بنابراین مصرف مکمل‌های EPA و DHA امگا ۳، با کاهش خطر مرگ زودهنگام، به افزایش طول عمر کمک می‌کند.

کلاژن: سلامت مفاصل را حفظ می‌کند

سقوط ناشی از ضعف مفاصل، علت اصلی مرگ ناشی از آسیب‌های جسمی در میان بزرگسالان ۶۵ سال به بالا است. این مکمل می‌تواند بر سلامت مفاصل و تحرک تأثیر بگذارد و با سالم نگه‌داشتن مفاصل، آسیب‌های احتمالی مانند ضربه مغزی و حتی مرگ را در اثر خطر سقوط و افتادن ناگهانی کاهش دهد.

اسید فولیک: رشد سلولی و از خطر سکته مغزی محافظت می‌کنداسید فولیک به رشد سلولی کمک کرده و بدن را در برابر خطر سکته مغزی و سرطان‌های خاص حفظ می‌کند. 

براساس تحقیقات، مصرف مکمل‌های اسید فولیک خطر سکته مغزی را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد و از این طریق به طول عمر بیشتر کمک می‌کند.مصرف منظم این مکمل‌ها می‌تواند به افزایش طول عمر کمک کند. بنابراین، در کنار داشتن یک سبک زندگی سالم، مصرف مکمل‌های امگا ۳، کلاژن و اسید فولیک می‌تواند به داشتن دوران پیری سالم و طول عمر بیشتر کمک کند./ سلامت

 

تازه های سلامت را اینجا بخوانید.

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: