کد خبر: ٣١٢٨٥   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/09-٠١:٣٢

مصرف روزانه بیش از حد چای و قهوه می‌تواند برای سلامتی مضر باشد.

 

آبادان نیوزمتخصصان تغذیه هشدار می‌دهند که مصرف بیش از حد این نوشیدنی‌ها می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند نوسانات سطح قند خون، بی‌خوابی، مشکلات قلبی و ریفلاکس اسید معده شود.

دکتر سوارب دوباله، پزشک متخصص، توصیه می‌کند که مدت زمان مناسب برای نوشیدن چای یا قهوه پس از غذا ۶۰ دقیقه است. این زمان به این دلیل است که تانن موجود در این نوشیدنی‌ها می‌تواند جذب آهن را از غذا کاهش دهد و منجر به کمبود آهن و حتی کم‌خونی شود.

مسکان سونی، متخصص تغذیه، هشدار می‌دهد که نوشیدن چای و قهوه با شیر نیز می‌تواند منجر به اسیدیته شود، زیرا شیر ماهیتی اسیدی دارد. او توصیه می‌کند که مطمئن شوید این نوشیدنی‌ها را در حد اعتدال می‌نوشید.

جایگزین‌های سالم‌تر برای چای و قهوه وجود دارد

رادا پاتیل، متخصص تغذیه، پیشنهاد می‌دهد که جایگزین‌های سالم‌تری برای چای و قهوه وجود دارد. برای چای، می‌توان از چای سبز، بابونه، هیبیسکوس و چای گیاهی استفاده کرد.

برای قهوه نیز می‌توان از دانه‌های خرمای بو داده و آسیاب شده به عنوان جایگزین استفاده کرد.او هشدار می‌دهد که زمانی که این نوشیدنی‌ها با شیر مخلوط می‌شوند، از میزان آنتی‌اکسیدان‌های موجود در جایگزین‌ها کاسته می‌شود.

در مجموع، متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که مصرف چای و قهوه را در حد اعتدال نگه دارید و از جایگزین‌های سالم‌تر استفاده کنید تا از مضرات احتمالی این نوشیدنی‌ها پیشگیری کنید./ سلامت 

 

تازه‌های سلامت را اینجا بخوانید. 

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: