کد خبر: ٢٨٩٥٨   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/02/04-١١:٥٧

اخبار وبگردی

تازه های وبگردی

در‌این گزارش به تشریح آخرین اخبار وبگردی می پردازیم.

 

آبادان نیوز _ تازه‌ های وبگردی را اینجا بخوانید:

 

عاداتی که پیری را به تعویق می‌ اندازند

پیری یک سِیر طبیعی و اجتناب‌ناپذیر است. در حالی که تبلیغات سعی می‌کنند پیری را امری توقف‌پذیر جلوه دهند، باید گفت هیچ راه واقعی برای انجام این کار وجود ندارد. اما خوشبختانه با ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی و سبک زندگی می‌توان از سرعت پیری کاست و بر میزان سلامت کلی افزود. برخی عادات غذایی وجود دارد که با به‌کارگیری آنها علاوه بر اینکه می‌توان خطر ابتلا به بیماری‌ها را کاهش داد، بلکه می‌شود روند پیری را هم کندتر کرد.
 
تمرکز بر کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف در هر سنی مهم است، اما نکاتی وجود دارد که به ما می‌گوید چرا ۵۰ سالگی، سن مهمی برای اتخاذ عادات غذایی سالم است. به طور کلی، افزایش سن، یک ریسک فاکتور برای انواع بیماری‌ها محسوب می‌شود. به عنوان مثال، احتمال حملات قلبی برای مردان بعد از ۴۵ سالگی و برای زنان بعد از ۵۵ سالگی افزایش می‌یابد. سن عاملی است که به طور مستقیم بر خطر بیماری قلبی تأثیرگذار است.
علاوه براین، مطالعات نشان می‌دهد که داشتن قلب سالم در دهه ۵۰ زندگی، به کاهش خطر ابتلا به زوال عقل در سال‌های بعد کمک می‌کند. واضح است که تمرکز بر خطر ابتلا به بیماری، بخش مهمی از کند کردن روند پیری در ۵۰ سالگی است و خبر خوب این است که حفظ عادات غذایی سالم راهی عالی برای انجام این کار است.
 
برای اینکه بدانید کدام عادات غذایی در کند کردن روند پیری بعد از ۵۰ سالگی مفید هستند، این مطلب را تا انتها بخوانید.
 
۱) دریافت فیبر کافی
 
دریافت فیبر کافی در رژیم غذایی روزانه، بخصوص در سنین بالا، بسیار مهم است زیرا می‌تواند به کاهش خطر بیماری قلبی، دیابت نوع ۲، فشار خون بالا و حتی سرطان کمک کند. فیبر می‌تواند این تأثیر را از طریق کاهش استرس اکسیداتیو و نشانگرهای التهابی در بدن داشته باشد (که هر دو نشانگرهایی هستند که به طور طبیعی با افزایش سن ایجاد می‌شوند).
 
برای دریافت فیبر کافی سعی کنید غلات کامل، عدس، سبزیجات و میوه‌های بیشتری را در وعده‌های غذایی روزانه خود بگنجانید.
 
۲) مصرف مقدار زیاد پروتئین
 
به طور کلی، توده عضلانی بدن پس از ۳۰ سالگی تحلیل می‌رود و احتمالاً تا ۶۰ سالگی درصد بسیار کمی عضله در بدن باقی خواهد ماند. به منظور جلوگیری از کاهش توده عضلانیِ مرتبط با افزایش سن، مهم است که از دوران جوانی روی عضله‌سازی تمرکز کنید. رژیم غذایی سرشار از پروتئین در کنار تمرینات مقاومتی برای حفظ و رشد ماهیچه‌های سالم مفید است. به دلیل کاهش بالقوه توده عضلانی، با افزایش سن، نیاز به پروتئین بیشتر می‌شود. برای دریافت پروتئین کافی در رژیم غذایی خود، از منابع کم‌چربی مانند مرغ، تخم مرغ، آجیل و ماست یونانی استفاده کنید.
 
۳) دریافت چربی‌های سالم
 
همانطور که ذکر شد، خطر ابتلا به بیماری قلبی در سنین ۴۵ تا ۵۵ سالگی افزایش می‌یابد. با این اوصاف، یکی از زمینه‌های مفید برای حفظ سلامت در ۵۰ سالگی اطمینان از داشتن قلب سالم است. یکی از راه‌های این کار، گنجاندن چربی‌های سالم مانند اسیدهای چرب امگا ۳ در رژیم غذایی روزانه است.
 
مصرف مکمل‌های امگا ۳ نیز می‌تواند به کاهش خطر بیماری عروق کرونر قلب کمک کند. همچنین اسیدهای چرب موجود در ماهی، آجیل و برخی روغن‌های گیاهی در کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری عروق کرونر و خطر ابتلا به فشار خون نقش مؤثری دارند.
 
۴) مصرف بیشتر غذاهای گیاهی
 
تحقیقات متعددی نشان داده‌اند که پیروی از یک رژیم غذایی گیاهی در طول زندگی، باعث کند شدن روند پیری در چندین دوره می‌شود. مزایای رژیم غذایی گیاهی شامل افزایش طول عمر، کاهش التهاب، کاهش وزن، تثبیت فشار خون و ... است. همچنین تأخیر در روند پیری پوست از دیگر مزایای رژیم‌های غذایی گیاهی است./ اخبار وبگردی

با این رژیم بدنتان را پاکسازی کنید

فصل سرما به سبب پرخوری و کم تحرکی شرایط دفع کامل سموم را از بدن ضعیف می‌سازد به همین دلیل فصل بهار فرصتی عالی برای پاکسازی بدن است.

پاکسازی بدن در فصل بهار با ماءالشعیر

در فصل زمستان بسیاری از مردم به دلیل تحرک کمتر و پر خوری، دچار انباشت مواد زائد در بدن شده اند که موجب بیماری بیشتر در بهار می‌شوددر فصل زمستان به علت سرمای حاکم، مواد زاید در بدن منجمد شده و در بدن انباشته می‌شوند و با گرم شدن تدریجی هوا در فصل بهار، این مواد زاید نیز به تدریج ذوب شده و به حرکت درمی آیند. این تغییرات در بدن، منجر به پیدایش بیماری‌های قدیمی شده و در برخی افراد با هجوم مواد اضافی به سمت پوست برای خارج شدن از بدن، بروز دمل‌ها و جوش‌های پوستی شدت می‌یابد. در فصل بهار یکی از روش‌های مناسب جهت پاکسازی بدن استفاده از ماءالشعیر است.

علت بروز بیماری‌ها در بهار

بهار دارای طبع گرم و‌تر است و در فصل زمستان، به دلیل قوی‌تر شدن دستگاه گوارش و نیاز بدن به مقابله با هوای سرد معمولا میل به خوردن غذا بیشتر می‌شود، در نتیجه مواد زائد بیشتری در بدن تولید می‌شود که به دلیل کاهش فعالیت بدن و سرمای هوا، این مواد از بدن دفع نمی‌شوند. با شروع فصل بهار و هوای معتدل آن، این مواد زائد رقیق شده و در بدن پراکنده می‌شوند و در صورت عدم دفع کامل، به سوی اندام‌های ضعیف حرکت کرده و افراد را مستعد بیماری‌های پوستی مانند جوش و ورم‌های چرکی، دمل‌ها، ورم حلق، گرفتگی صدا، خارش پوست، سرفه، حساسیت‌های فصلی (رینیت آلرژیک)، درد و ورم‌های مفصلی، و حتی صرع و سکته‌ها می‌کند.

زمان مناسب برای استفاده از رژیم‌های پاکسازی بدن

بهترین زمان برای رژیم‌های پاکسازی بدن آغاز بهار طبی است یعنی زمانی که دیگر از سرمای زمستان خبری نیست و هوا بهاری شده است، اما خیلی گرم نیست یعنی زمانی میان نیمه دوم اسفند تا نیمه اول فروردین.

رژیم پاکسازی بدن در آغاز بهار

یکی از رژیم‌های ساده برای پاکسازی بدن در فصل بهار، مصرف ماءالشعیر طبی سنتی به مدت ۳ روز است. البته در این مدت نباید غذای دیگری مصرف نمود و پس از آن نیز برای چند روز فقط از سبزیجات پخته بدون ادویه و در حجم کم استفاده شود.

معجون شگفت‌انگیز پاکسازی بدن مخصوص فصل بهار

روش‌های تهیه ماءالشعیر طبی برای پاکسازی بدن

روش اول:

برای تهیه ماءالشعیر، ۵۰ گرم جوی پوست کنده سالم را با چهار لیوان معادل یک لیتر آب، در ظرفی ریخته و روی حرارت به آرامی بجوشانید. پس از ۵۰ دقیقه که جو‌ها به طور کامل پخته شد قبل از سرد شدن آن را از صافی عبور داده و سپس در جای خنک قرار دهید. این ماءالشعیر طبیعی را می‌توان تا ۲ روز در یخچال نگهداری کرد.

روش دوم:

جو را به مدت ۱۲ ساعت یا یک شب تا صبح خیس کرده و سپس آب حاصل از آن را که مایعی سفید است مصرف کنید.

افرادی که معده آن‌ها سرد یا‌تر است (نفخ شکم، ترش کردن، افزایش آب دهان با غذا‌های سرد) بهتر است در هر لیوان، یک قاشق مرباخوری عسل اضافه کنند، البته باید به میزان قند و کالری نوشیدنی توجه داشت. ماء الشعیر طبی نباید غلیظ و ژله‌ای شود. در زمان مصرف، ماءالشعیر را تکان دهید تا قسمت ته نشین شده و بخش رقیق آن باهم مخلوط شوند. اگر نوشیدن ماءالشعیر همراه با رسوب آن برای شما خوش آیند نیست، می‌توانید فقط قسمت آبکی رقیق بالای آن را بنوشید و رسوب آن را دور بریزید. اضافه کردن کمی آب لیموی تازه نیز، طعم بهتری به این نوشیدنی می‌دهد و فواید آن را بیشتر می‌کند.

با هر روشی که ماءالشعیر را تهیه می‌کنید، می‌توانید از دانه‌های جو آب کش شده در پخت غذا استفاده کنید. فقط جو‌های خیس خورده را تا زمان پخت غذا در یخچال نگهداری کرده و تا یک یا دو روز بعد، حتما آن‌ها را استفاده کنید.

نکات مهم در تهیه ماء الشعیر طبی

زمان ۴۰ تا ۵۰ دقیقه برای پخت جو تازه اعلا مناسب است، اما ممکن است این زمان تا ۱ ٫ ۵ ساعت نیز طول بکشد. نکته مهم در پخت کامل جو است. اگر قادر به تحمل این رژیم در ۳ روز نمی‌باشید می‌توانید این مدت را به دو روز کاهش دهید. البته افزودن عسل باعث افزایش انرژی در این مدت می‌شود.

افرادی که تا کنون علائم غلبه اخلاط در فصل بهار را مشاهده نکرده اند و یا دچار امتلاء نشده اند نیازی به رعایت این رژیم ندارند این افراد می‌توانند با مصرف غذای کمتر و سبزیجات پخته بیشتر، روزی ۳-۲ لیوان ماءالشعیر میل کنند. البته افرادی که مشکلات گوارشی دارند باید در مصرف ماءالشعیر طبی بیشتر احتیاط کنند. اگر با افزودن عسل نیز دچار مشکلات گوارشی، چون نفخ و قراقر و ضعف می‌شوند، بهتر است در دقایق آخر آماده شدن ماءالشعیر، کمی چوب دارچین به آن اضافه کنند.

موارد مصرف:

این شربت طبیعی برای تسکین تشنگی و گرما بسیار مناسب است.

استفاده از این ماءالشعیر طبی برای افرادی که مزاج گرم و خشک دارد توصیه می‌شود، زیرا از عوارضی مانند خشکی پوست، گود افتادگی چشم‌ها، یبوست، غلظت خون، تحریک پذیری عصبی و ... جلوگیری می‌کند.

 

خواص ماءالشعیر طبی

منبع خوب فیبر

دانه‌های جو سرشار از فیبر هستند، اما میزان فیبر موجود در ماءالشعیر کمی کمتر از دانه‌های جو است، اما در هر صورت می‌توان آن را به عنوان منبعی برای فیبر دانست. همانطور که می‌دانید فیبر در مواد غذایی باعث احساس سیری طولانی مدت می‌شود؛ بنابراین برای رعایت رژیم پاکسازی بدن یکی از مواد غذایی مهم است. همچنین برای مدیریت وزن نیز مفید است.

کاهش کلسترول بد

مطالعات نشان می‌دهد که غذا‌های تهیه شده با جو به دلیل وجود ماده ایتوکولز، موجب کاهش کلسترول بد می‌شود که ماءالشعیر نیز این خاصیت را دارد. سطح پائین کلسترول بد خون یکی از عوامل مهم سلامت سیستم قلبی -عروقی می‌باشد.

کنترل اشتها

به نظر محققان غذا‌هایی که در ترکیبات آن‌ها از جو استفاده شده است موجب تنظیم کارآمدتر هورمون‌های مربوط به گرسنگی می‌شوند. این هورمون‌ها علاوه بر تنظیم میزان اشتها توانایی افزایش میزان سوخت و ساز پایه را دارند.

کاهش قند خون

افزودن جو به غذا موجب افزایش باکتری مفیدی برای بدن به نام پری وتلا می‌شود که نقش موثری در کاهش قند خون دارد. در حقیقت این وجود این باکتری در غذا‌های حاوی جو به کاهش قند خون منجر می‌شود. البته افزودن شکر و یا عسل به ماءالشعیر این خاصیت را از بین می‌برد.

متعادل نگه داشتن باکتری‌های روده

در روده باکتری‌هایی وجود دارد که برای عملکرذ درست بدن ضروری می‌باشند. البته در کنار این باکتری‌های مفید، برخی از باکتری‌های غیر مفید نیز وجود دارد که اگر تعداد آن‌ها افزایش پیدا کند مشکلاتی برای بدن ایجاد می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف جو موجب کاهش این نوع باکتری‌ها می‌شود.

هشدار‌ها درباره ماءالشعیر خانگی

جو پوست کنده دارای گلوتن است بنابراین در صورت ابتلا به بیماری سلیاک، باید توجه داشته باشید که این نوشیدنی هم دارای گلوتن است و می‌تواند علایم حساسیت ایجاد کند. افرادی که حساسیت به گلوتن دارند می‌توانند پا مشورت پزشک برای تهیه ماءالشعیر از جودوسر استفاده کنند.

باتوجه به خصوصیات غذایی جو، مصرف بیش از دو لیوان ماءالشعیر خانگی در یک روز توصیه نمی‌شود، زیرا علاوه بر افزایش کالری دریافتی، ممکن است روی سیستم گوارش نیز تاثیر بگذارد و علایمی مانند اسهال ایجاد کند.

افرادی که ماءالشعیر در معده شان ترش می‌شود می‌توانند در زمان تهیه ماءالشعیر به جای یک لیتر آب از ۲۰ برابر پیمانه جو پوست کنده، آب استفاده کنند. اگر با این روش هم مشکل آن‌ها حل نشد، می‌توانند با اضافه کردن ادویه‌های گرم مشکل خود را رفع کنند./ اخبار وبگردی

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: