کد خبر: ٢٨٥٢٦   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/11/04-١٠:٠٦

در این گزارش وبگردی با "فواید قهوه برای دیابتی‌ها" آشنا می‌شویم.

 

آبادان نیوز _ تازه‌ترین‌های وبگردی را اینجا بخوانید:

 

کارشناسان هشدار می‌دهند "اپیدمی دوگانه چاقی و دیابت نوع ۲" یک چالش فوری بهداشت عمومی است.

هیچ ماده غذایی یا مکمل، حفاظتی کامل در برابر دیابت نوع ۲ ارائه نمی‌دهد. اگر پیش دیابت دارید یا در معرض ابتلا به دیابت هستید، کاهش وزن، ورزش و رژیم متعادل و غنی از مواد مغذی بهترین راه برای کاهش خطر است.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که قهوه ممکن است به محافظت در برابر بیماری کبد چرب غیرالکلی در میان افراد مبتلا به چاقی و دیابت نوع ۲ کمک کند. در این مطالعه، ارتباط مصرف کافئین با کاهش فیبروز کبدی در بیماری کبد چرب و سایر بیماری‌های مزمن مرتبط با کبد مشخص شد.

دانشمندان پرتغالی دریافتند که کافئین و پلی فنول‌های موجود در قهوه ممکن است به کاهش شدت بیماری کبد چرب غیرالکلی در افراد مبتلا به چاقی و دیابت نوع ۲ کمک کند. آن‌ها معتقدند که کافئین، پلی فنول‌ها و سایر ترکیبات قهوه ممکن است با استرس اکسایشی در کبد مقابله کنند.

«جان گریفیث جونز»، محقق ارشد در مرکز علوم اعصاب و زیست شناسی سلولی در دانشگاه کویمبرا پرتغال، می‌گوید: «عوامل خطر برای کبد چرب و دیابت نوع۲ بسیار متجانس هستند و شامل چاقی، هیپرتری گلیسیریدمی، مقاومت به انسولین و التهاب کبد و بافت چربی است.» 

تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی در سراسر جهان منجر به افزایش نرخ چاقی شده است. چربی اضافی بدن "قوی‌ترین عامل خطر برای ابتلاء به دیابت" است.

این مطالعه غربالگری ۲۴ ساعته ادرار و داده‌های مصرف قهوه را برای ارتباط بین مصرف قهوه و ویژگی‌های کبد چرب غیرالکلی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ ارزیابی کرد. این مطالعه شامل ۱۵۶ مرد و زن میانسال بود که همگی چاق بودند و ۹۸ نفر مبتلا به دیابت نوع۲ بودند. آن‌ها پرسشنامه‌ای را درباره مصرف معمولی نوشیدنی‌ها و غذا‌های غنی از کافئین مانند شکلات تکمیل کردند.

نتایج نشان داد که متابولیت‌های قهوه ممکن است به جلوگیری از پیشرفت کبد چرب غیرالکلی کمک کند.

 

دیگر فواید قهوه برای سلامتی بدن

مطالعات جدیدتر با عوامل خطر کنترل شده فواید دیگر قهوه را نشان داده است. آن‌ها شامل حفاظت احتمالی در برابر موارد زیر هستند: بیماری پارکینسون /  بیماری‌های کبدی از جمله سرطان کبد/ نقرس/ بیماری آلزایمر/ سنگ کیسه صفرا

این مطالعات جدید همچنین نشان داده است که به نظر می‌رسد قهوه خطر افسردگی را کاهش داده و توانایی تمرکز و تفکر واضح را افزایش می‌دهد./ اخبار وبگردی

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: