کد خبر: ٢٨٤٤٥   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/10/24-١٤:٣٦

در این گزارش وبگردی، با "بهترین روش‌های رفع تلخی لیمو عمانی در غذا" آشنا می‌شویم.

 

آبادان نیوز _ تازه‌ترین‌های وبگردی را اینجا بخوانید:

 

مصرف لیمو عمانی در غذاها عطر بی نظیری دارد ولی بعضی وقتها امکان دارد در غذا تلخی به وجود بیاورد که با شیوه هایی می توان تلخی آنها را گرفت.

لیمو عمانی یکی از بهترین و پر استفاده ترین چاشنی هایی است که در تهیه بعضی از غذاهای ایرانی کاربرد دارد. لیمو عمانی مزه ترشی به غذاها مخصوصا قیمه و قورمه سبزی می دهد ولی بعضی اوقات استفاده از لیمو سبب به وجود آمدن تلخی در غذا می شود. 

 

چگونه تلخی لیمو عمانی را بگیریم؟

استفاده از سیب زمینی

چنانچه متوجه شدید خورش شما طعم تلخی دارد یک سیب زمینی درشت پوست بگیرید آنگاه درون خورش بیندازید. بعد از اینکه خورش آماده شد سیب زمینی را از خورش بیرون بیاورید و دور بیندازید. چنانچه تلخی خورش شما خیلی زیاد نباشد با این شیوه می توانید مشکل را حل کنید.

لیمو عمانی را خیس کنید

برای رفع تلخی لیمو عمانی، لیمو عمانی را بشویید و با چنگال سوراخ کنید و در آب ولرم برای مدت تقریبا کوتاهی خیس کنید و آنگاه داخل خورش بریزید. در این شیوه شما باید از لیمو عمانی بیشتری استفاده کنید چون امکان دارد با خیساندن لیمو عمانی مزه ترش آن هم کم شود.

استفاده از زعفران و شکر

این روش را فقط برای خورش قیمه می توان به کار برد. چنانچه متوجه شدید خورش قیمه شما بسیار تلخ شده است، کمی زعفران ساییده شده با قدری آب جوش دم کنید ، آنگاه به نسبت زعفران قدری شکر بیفزایید و خوب مخلوط کنید تا شکر قدری حل شود آنگاه مخلوط زعفران و شکر را به قابلمه خورش اضافه کنید ، این راهکار به جز اینکه اینکه تا اندازه بسیاری تلخی خورش قیمه را می گیرد، سبب می شود خورش شما عطر زعفران بیشتری هم بگیرد.

لیمو عمانی را بجوشانید

روش دیگر برای برطرفکردن تلخی لیمو عمانی این است که آن را در آب برای چند دقیقه بجوشانید و آب آن را دور بریزید، سپس از لیمو های جوشیده شده در غذا استفاده کنید. در این روش هم از لیمو عمانی بیشتری استفاده کنید چون با جوشاندن ترشی آن کمتر می شود.

بیرون آوردن هسته لیمو عمانی

چون مقدار زیادی از تلخی لیمو عمانی به تخم‌های آن ربط دارد، پس برای پیشگیری از تلخ شدن غذا بهتر از پیش از استفاده از لیمو عمانی، هسته‌های آن‌ را بیرون بیاورید. برای این کار لیمو عمانی را شکسته و بعد با چاقو تخم‌های آن را بیرون آورید.

از پودر لیمو عمانی استفاده کنید

یک روش دیگر برای اینکه خورش شما طعم ترشی نداشته باشد و لیمو عمانی آن را تلخ نکند، از مقداری لیمو عمانی پودر شده استفاده کنید. دقت داشته باشید که استفاده از پودر لیموعمانی امکان دارد سبب تیره شدن رنگ خورش بشود./ اخبار وبگردی

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: