کد خبر: ١٦٦٦٩   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1399/08/26-١٠:٢٧

سانسوریا از گل هایی است که در آپارتمان ها و حتی ادارت می توانید آنها را نگهداری کنید. این گونه گل ها به فضای نسبتا تاریکی برای نگهداری نیاز دارند.

 

به گزارش آبادان خبر، از جمله خواص بی نظیر گل سانسوریا این است که به خوبی می تواند هوای آلوده ی اطرافش را به خوبی پاک کند. اما این که چگونه از این گل نگهداری کنیم یکی از مواردی است که در این مطلب می خواهیم به آن بپردازیم.

گل سانسوریا پاکوتاه
توجه داشته باشید برای اینکه این گل بتواند خوب رشد پیدا کند نباید در معرض شدید آفتاب باشد. اگر نور مستقیم خورشید به آن بتابد می پوسد. لذا مراقب تابش نور خورشید باشید.

در آبدهی این گیاه نیز دقت کنید. نباید بیش از اندازه به این گل آب بدید. در تابستان بهتر است هفته ای یک بار و در زمستان ها تقریبا هر دو هفته آبیاری شوند. حتی نیازی به آب دادن به ساقه های ای گیاه هم نیست.

گل آپارتمانی سانسوریا
اگر می خواهید خاک مناسبی را برای گل سانسوریا انتخاب کنید توصیه ما این است که مخلوطی از چند خاک مانند: رس، شن، مایه، و کود دامی پوسیده انتخاب کنید. خاک سنگین بسیار مناسب رشد این گیاه محسوب می شود و سرعت جوانه زدن آن را بیشتر خواهد کرد.

روش تکثیر این گل هم به این صورت است که کافی است پاجوشی از ریشه را از گیاه مادر جدا کرده و به گلدان جدید منتقل کنیم.

قلمه زدن برگ سانسوریا یکی دیگر از راه های تکثیر است. برای این کار کافیست ساقه ها گیاه را به چند قطعه ۸ سانتی برش و در ماسه قرار دهید و برای حفظ رطوبت روی آن را با پلاستیک حفظ کنید.

روش نگهداری گل سانسوریا

اگر قصد دارید این گل را به روش برگ تکثیر کنید حواستان باشد که هر قطعه برش داده شده را برعکس در ماسه نگذارید چرا که سبب خراب شدنش می شود.

استفاده از این گیاه در اتاق خواب بسیار توصیه می شود چرا که می تواند تصفیه کننده ی خوب هوا باشد. ضمن اینکه زیبایی خاصی را به محیط می دهد. گلی که از سانسوریا به بار می نشیند به رنگ سفید و سبز است. البته ناگفته نماند که خیلی زیبا هم نیست. جالب توجه است اگر بدانید که سانسوریادر زیان انگلیسی به معنای مادر شوهر است.

منبع:روزگار

خوزستان،اخبارخوزستان،آبادان نیوز،خبرخوزستان،اخبارخوزستان،آبادان،خبرآبادان،اخبارآبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،منطقه آزاد اروند،آبادان خبر

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: