کد خبر: ١٨١٣٤   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1399/11/30-١٠:١٩

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پی وقوع زلزله ۵/۶ ریشتری سی‌سخت به کلیه واحدها و تیم‌های خدمات‌رسان سلامت دستور آماده‌باش فوری داد.

 

به گزارش آبادان خبر، مهرزاد لطفی از نخستین لحظات وقوع این حادثه، دستورات لازم را برای انجام هماهنگی در راستای کمک رسانی و پذیرش مصدومان زلزله، با مشارکت معاونت های دانشگاه، صادر کرده و به صورت مستمر، پیگیر نحوه آمادگی دانشگاه است.

او با اعلام خبر تشکیل کمیته مدیریت بحران در پی وقوع زلزله در استان کهگیلویه و بویراحمد از همان لحظات اولیه این حادثه، گفت: با اعلام اتاق مدیریت بحران دانشگاه، کمیته های مرتبط با این حادثه در معاونت ها در حال پیگیری بوده و با کمک مرکز EOC، به بیمارستان ها آماده باش اعلام شد.

طی گزارش EOC بلافاصله ستاد مدیریت بحران دانشگاه به مدیریت رییس دانشگاه معاونان فعال شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه ضمن تماس مداوم با رییس دانشگاه و معاون درمان و رییس اورژانس یاسوج، گزارش لحظه به لحظه از وضعیت زلزله و مصدومان پیگیری شده است، افزود: در استان فارس نیز در پی وقوع این زلزله، در شهرستان های شیراز، رستم، ممسنی، کازرون، اقلید، آباده و سپیدان وضعیت نارنجی اعلام شد.

لطفی همچنین از آماده باش بیمارستان های نمازی، شهید رجایی و تامین اجتماعی در شیراز خبر داد و گفت: تاکنون یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و آمبولانس به سپیدان اعزام شده اند که در صورت نیاز به محل اعزام شوند. تیم واکنش سریع نیز متشکل از پرستار، متخصص طب اورژانس و پزشک ارتوپدی از بسیج جامعه پزشکی آماده خدمت رسانی هستند.

او یادآور شد: بالگرد سیدالشهدا(ع) سپاه نیز آمادگی دارد تا در صورت نیاز تیم واکنش سریع دانشگاه را به محل انتقال دهند.

 

آبادان,خبر آبادان,اخبار آبادان,آبادان نیوز,آبادان خبر,خوزستان,خبر خوزستان,اخبار خوزستان

منبع:فارس
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: