کد خبر: ١٨١٠٦   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1399/11/29-١٢:٢٧

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: آمار جان باختگان کرونا در استان فارس از مرز سه هزار و ۲۰۰ نفر عبور کرد.

 

به گزارش آبادان خبر، اورنگ ایلامی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، ۶۱۸ هزار و ۷۸۵ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۲ هزار و ۱۱۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

او افزود: از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۲۶ هزار و ۸۸۴ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد دو هزار و ۳۲۷ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۴ هزار و ۴۳۷ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، همچنین از بهبودی ۱۶۶ هزار و ۹۳۸ نفر از ابتدای شیوع بیماری خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

او اضافه کرد: هم اکنون ۵۸۵ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علائم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

ایلامی با اعلام جان باختن چهار هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در فارس را سه هزار و ۲۰۲ نفر اعلام کرد.

این مقام مسئول در دانشگاه با اشاره به گسترش گونه‌های جهش یافته کرونا در سطح دنیا و شناسایی مواردی از آن در سطح کشور، نسبت به خطر جایگزینی نوع‌های جهش یافته به جای گونه فعلی هشدار داد.

ایلامی با بیان اینکه این ویروس خطرات سرایت پذیری و شدت بیشتری دارد، از مردم خواست با دقت و وسواس بیشتری اصول بهداشتی را رعایت کنند تا با خیز بعدی روبرو نشویم و در سال پیش رو، با معضلات این بیماری مواجه نشویم.

 

آبادان,خبر آبادان,اخبار آبادان,آبادان نیوز,آبادان خبر,خوزستان,خبر خوزستان,اخبار خوزستان

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: