کد خبر: ٣١٤٠١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/21-١٨:٤٦

مکمل‌ها و ویتامین‌ها برای بهبود سلامت و پیشگیری از بیماری استفاده می‌شوند. اما، باید توجه داشته باشید که چه مکمل‌هایی، چه زمانی و چه مقدار مصرف می‌کنید. زیرا برخی ویتامین‌ها و مکمل‌ها نباید با هم ترکیب و مصرف شوند.

 

آبادان نیوز _ ویتامین C با ویتامین B-۱۲ نباید با هم مصرف شوند. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف همزمان این دو مکمل می‌تواند میزان ویتامین B-۱۲ دریافتی را در بدن کاهش دهد. به همین دلیل، کارشناسان توصیه می‌کنند این مکمل‌ها را حداقل با فاصله دو ساعت مصرف کنید.

اسید فولیک (ویتامین B۹) و ویتامین B۱۲ نیز نباید با هم مصرف شوند. مصرف بیش از حد اسید فولیک یا فولات می‌تواند علائم کمبود ویتامین B۱۲ را پنهان کند. بنابراین، قبل از افزودن این مکمل‌ها به رژیم خود، با پزشک صحبت کنید تا سطح ویتامین خون‌تان را بررسی کند.

ویتامین E و ویتامین K نیز نباید با هم مصرف شوند. بر اساس مطالعات، مکمل ویتامین E می‌تواند منجر به افزایش خونریزی در برخی افراد شود.

برخی از پزشکان مکمل ویتامین K را برای کمک به لخته شدن خون تجویز می‌کنند. مصرف همزمان ویتامین E می‌تواند مزایای ویتامین K را بی‌اثر کند. بنابراین، باید با پزشک مشورت کنید تا بهترین برنامه مصرف مکمل‌ها را تعیین کنید./ سلامت

 

تازه‌های سلامت را اینجا بخوانید.

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: