کد خبر: ١٨٤٧٣   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1399/12/14-١٨:٠٤

سه طرح عمران شهری با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال روز پنجشنبه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور استاندار خوزستان افتتاح شدند.

 

به گزارش آبادان خبر، شهردار آبادان در حاشیه افتتاح این طرح‌ها گفت:با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص شهر آبادان و قرار گرفتن محل دفن زباله‌های شهری در منتهی الیه تالاب بین المللی شادگان سایت چهار هکتاری پردازش پسماند شهرداری آبادان با ظرفیت ۱۵۰ تن زباله احداث شد.  

محمودرضا شیرازی اظهار داشت:این سایت در سه نوبت کاری ۳۰درصد حجم زباله‌های شهری را کاهش داده و ۳۰درصد از زباله های تر را از خشک جداسازی می‌کند.

وی اعتبار هزینه شده برای احداث سایت پسماند شهرداری آبادان را ۱۲۰ میلیارد ریال از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی و شهرداری آبادان عنوان کرد و افزود:با راه اندازی این سایت برای ۳۰ نفر  به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.
شیرازی گفت:این پروژه یک طرح زیست محیطی است و از این پس زباله های شهری آبادان به صورت اصولی دفن می شوند ضمن اینکه در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی طرح تجزیه و بازیافت نخاله های شهری در آبادان اجرا شود.
وی اجرای روکش آسفالت کوی بهمن ۳۵ به طول یک هزارو ۲۰۰ متر به منظور تکمیل بلوار ساحلی بهمنشیر و روان سازی ترافیک شهری و روکش آسفالت لین چهار احمدآباد با ۲۰ میلیاردریال اعتبار را یکی دیگر از طرح های افتتاح شده شهردای آبادان عنوان کرد.
شهردار آبادان گفت: هشت سبتیک دفع آبهای سطحی در مناطق سه گانه شهرداری آبادان نیز با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی افزود:طول کانال‌های دفع آبهای سطحی آبادان در طرح جامع ۶۰۰ کیلومتر پیش بینی شده است که ۳۰۰ کیلومتر آن اجرا شده است ضمن اینکه ۵۰درصد شهر آبادان همچنان فاقد شبکه دفع آبهای سطحی است که در مواقع بارندگی دچار آبگرفتگی می شوند.
شیرازی گفت: ابتدای سالجاری تنها ۱۹ دستگاه موتورپمپ و۱۲ ایستگاه دفع آبهای سطحی در آبادان فعال بود که با تلاش انجام شده تاکنون ۵۰ دستگاه موتور پمپ و ۲۰ ایستگاه دفع آبهای سطحی در شهر آبادان فعال است.

 

آبادان,خبر آبادان,اخبار آبادان,آبادان نیوز,آبادان خبر,خوزستان,خبر خوزستان,اخبار خوزستان

منبع:ابرنا

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: