کد خبر: ١٧٦٦٧   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1399/11/07-١١:٢٣

مردم آبادان آنقدر از اتفاقات خوب فصل بیستم برای صنعت نفت راضی هستند که حتی پس از اولین شکست خانگی این تیم در فصل جاری،به تحسین عملکرد شاگردان پورموسوی پرداختند.

 

به گزارش آبادان خبر، تیم فوتبال نفت آبادان در دوازدهمین گام خود در لیگ بیستم روز گذشته مقابل تیم پرمهره سپاهان قرار گرفت، دیداری که هر دو تیم بازی زیبا و توام با خلق صحنه‌های متعدد گلزنی را به نمایش گذاشتند. نفتی‌ها در این دیدار در ابتدا با یک گل از حریف اصفهانی خود عقب افتادند اما در نیمه دوم، شریعت زاده ۱۸ ساله بازی را به تساوی کشاند و در حالی که نفت می‌توانست حتی برنده از بازی خارج شود، تیم باتجربه سپاهان با زدن یک گل دیگر در دقایق پایانی، برنده بازی شد.

همیشه گفته می‌شود که در مسابقه فوتبال به بازی خوب امتیاز نمی‌دهند و درنهایت آن تیمی که برنده است، مورد تمجید قرار می‌گیرد اما نفت آبادان علی‌رغم شکست مقابل سپاهان، مورد تحسین و تمجید مردم و پیشکسوتان آبادانی قرار گرفته است و خیلی‌ها، گلزنی شریعت‌زاده ۱۸ ساله را که پورموسوی به درستی به او میدان داده و انگیزه فراوان به ساق پاهای این جوان تزریق کرده است را حتی با ارزش‌تر از سه امتیاز بازی با سپاهان می‌دانند.

صنعت نفت آبادان امسال آن‌قدر شخصیت پیدا کرده است که تمام تیم‌ها با احترام و حتی ترس از نباختن، مقابل این تیم قرار می‌گیرند؛ خوشبین‌ترین هوادار صنعت نفت آبادان هم جایگاه فعلی و چنین نمایش عامه پسندی را برای این تیم در لیگ بیستم پیش‌بینی نمی‌کرد اما پورموسوی امسال در حال اجرای چند هدف مهم در نفت است؛ بومی‌گرایی که آرزوی چندین ساله مردم خوزستان است، بازی دادن به جوان‌ها برای ساختن آینده صنعت نفت آبادان، احیا کردن بازیکنان خوزستانی و حتی غیربومی چون رضا خالقی‌فر، اخلاق‌گرایی و از همه مهمتر کسب امتیاز و مدعی بودن. ضمن این‌که ثبات مدیریت باعث شده است، صنعت نفت در این چند سال رتبه‌های تک رقمی کسب کند و امسال نیز مدعی قهرمانی و کسب عنوان سهمیه آسیایی باشد. مدیریتی که همیشه دقیقه نود تیمش را می‌بندد اما با دست خالی و با هنر در بستن یک تیم مدعی، صنعت نفت را وارد مسابقات می‌کند.

صنعت نفت آبادان حالا با بازی‌های زیبا و هجومی می‌تواند ۹۰ دقیقه یک علاقه‌مند به فوتبال را پای تلویزیون میخکوب کند. بازی روی زمین و به دور از هر گونه حواشی و تنها با تفکر خلق موقعیت‌های گلزنی فراوان، باعث شده وقتی این تیم حتی شکست می‌خورد، هواداران گله‌مند نباشند. این نشان می‌دهد امسال هواداران آبادانی بیش از هر فصل دیگر و همدل‌تر از قبل، حامی نفتِ جوان و متحول شده هستند و نه تنها از باخت‌ها نمی‌رنجند، بلکه امیدواری را به این تیم برای تداوم موفقیت در مسیر لیگ بیستم القا می‌کنند.  موضوعی که حاکی از این است، صنعت نفت پشت قباله مردم فوتبال فهم آبادانی است و در هیچ شرایطی از تیم‌شان دست بر نمی‌دارند؛ موضوع ارزشمندی که حالا پورموسوی و شاگردانش باید بیشتر از قبل قدر یار دوازدهم خود را بدانند.

نفت حالا که حمایت خوب هوادارانش را دارد و در زمین نیز به هیچ تیمی حتی تیم‌های پرمهره و متمول به راحتی باج نمی‌دهد، تنها به حمایت مسئولان استانی و شهری در بحت تامین بودجه و حل مشکلات مالی نیاز دارند و اگر مسئولان پالایشگاه آبادان، وزارت نفت، منطقه آزاد اروند و نمایندگان این شهر نیز بیش از قبل پای کار باشند و گره مشکلات مالی این تیم باز شود، آبادانی‌ها امسال حتما روی خوش فوتبال و آسیا را خواهند دید.

منبع:ایسنا

آبادان,خبر آبادان,اخبار آبادان,آبادان نیوز,آبادان خبر,خوزستان,خبر خوزستان,اخبار خوزستان

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: