کد خبر: ١٧٦٦٣   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1399/11/07-١٠:٢٢

بسته خبری اقتصادی

بورس وارد مدار صعودی شد

بورس با رشد ۴۳۱۷ واحدی در آغاز معاملات امروز سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ به یک میلیون و ۲۴۰ هزار و ۸۴۹ واحد رسید.

 

به گزارش آبادان خبر، همچنین شاخص کل هم وزن نیز ۳۸۱ واحد افت کرد و به ۴۳۲ هزار و ۴۸ واحد رسید.

نمادهای شپنا، شتران، فولاد، شبندر، ومعادن، کچاد و فملی بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

منبع:مهر

زمان واریز یارانه بهمن ماه اعلام شد

به گزارش آبادان خبر، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با صدور اطلاعیه‌ای زمان واریز یارانه معیشتی بهمن ماه سال ۱۳۹۹ را اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع هموطنان عزیز می‌رساند پانزدهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴:۰۰ روز پنج شنبه مورخ ۱۳۹۹.۱۱.۰۹ به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

همانند دوره‌های قبل، خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت خواهند نمود.

لازم به ذکر است دومین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی از حساب سرپرستان خانوارهایی که این وام را دریافت نموده‌اند از این ماه کسر خواهد شد.

منبع:مهر

بورس بعد از اصلاح جزئی دوباره وارد مدار صعودی می‌شود

به گزارش آبادان خبر، «امین دامچه» امروز (سه‌شنبه) با اشاره به روند معاملات بورس، اظهار کرد: مهمترین متغیر اقتصادی در کشور نرخ دلار است و نوسان‌های ارز می‌تواند تاثیرگذار بر روند معاملات بازارهای سرمایه‌گذاری باشد.

وی ادامه‌داد: افرادی که در حال فعالیت در حوزه بازارهای مالی هستند، نسبت به تداوم سرمایه‌گذاری در بورس دچار ابهام شده‌اند و نوسان‌های ایجاد شده منجر به شک و تردید این افراد برای خرید یا فروش سهام در بازار شده است.

دامچه با بیان اینکه دلار از نظر ارزش ذاتی  باید در محدوده‌های ٢٠ تا ٢٢ هزار تومان قرار بگیرد، اظهار داشت: در صورت آزاد شدن واردات، علاوه بر فعال شدن سمت تقاضا، دلار در مسیر صعودی قرار خواهد گرفت و دچار رشد حبابی می‌شود که این موضوع بر روند معاملات بورس بی‌تاثیر نخواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به روند معاملات در بازار طلا و سکه، گفت: وضعیت بازار طلا و سکه در انتظار نخستین فرمان اجرایی رییس جمهوری جدید آمریکا در مورد ایران است که به نظر می رسد سیاست هایی که قرار است از طرف بایدن به کار گرفته شود آرام تر از سیاست‌های ترامپ باشد که این موضوع می تواند در عرصه جهانی وضعیت متعادل تری را نسبت به سابق ایجاد کند.

وی معتقد است: دلار در ایران در مسیر صعودی قرار دارد و ممکن است روند صعودی خود را حفظ کند و در شرایطی که مشکل خاصی کشور را تهدید نمی کند روند صعودی با شیب ملایم تری ادامه خواهد داشت.

 دامچه بیان‌داشت: در چند وقت اخیر شاهد کاهش نوسان دلار و نزدیک شدن ارزش ذاتی آن در محدوده های قیمتی بین ٢٠ تا ٢٢ هزار تومان هستیم که به نظر می رسد قیمت دلار برای یک یا دو سال آینده در محدوده های فعلی به ثبات برسد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به وضعیت معاملات بازار طلا و سکه، مسکن و خودرو، گفت: روند بلندمدت و میان مدت طلا و سکه صعودی است اما در کوتاه مدت شاهد ثبات یا روند کاهشی در معاملات این بازار خواهیم بود، بازار مسکن هم وارد دوران رکود شده و بازار خودرو نیز در مسیر نزولی قرار گرفته است؛ این موضوع نشان می دهد در کنار نوسان ایجاد شده در معاملات بورس اقبال چندانی به سمت دیگر بازارهای سرمایه گذاری وجود نداشته است.

وی گفت: هرچند قیمت سهام اکنون در بازار به ارزندگی برای خرید رسیده، اما نیازمند محرکی قوی برای حرکت است.

دامچه افزود: زمانی که شاخص بورس وارد کانال دو میلیون واحد شد، اعتماد در بازار وجود داشت در حالی که سهام شرکت ها از ارزندگی چندانی برای خرید برخوردار نبودند.

وی با بیان اینکه اکنون قیمت سهام شرکت ها بعد از اصلاح ایجاد شده در بازار ارزنده شده اما به دلیل نگرانی سهامداران از بازار شاهد ورود نقدینگی به این بازار نیستیم،  ادامه‌داد: بهتر است دولت به اجرای برخی اقدام ها در راستای بهبود وضعیت بازار بپردازد تا دوباره سهامداران برای سرمایه گذاری وارد این بازار شوند.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، اگر هماهنگی در اقتصاد و مسوولان کشور وجود داشته باشد می توان شاهد بهبود روند معاملات بازار بود و زمینه کاهش ریسک های ایجاد شده در بازار را فراهم کرد.

وی معتقد است: با تعدیل نرخ سود بانکی، اقبال به سمت سرمایه گذاری در بورس افزایش پیدا می کند و سرمایه گذاران بیشتری وارد این بازار می شوند.

منبع:ایرنا

نمادهایی که در 7 بهمن بیشترین تاثیر را روی بورس گذاشتند

به گزارش آبادان خبر، امروز سه شنبه (هفتم بهمن ماه) شاخص کل بورس با رشد ۲ واحدی روی پله یک میلیون و ۲۳۸ هزار واحدی قرار گرفت.

امروز نماد‌های فولاد، فملی، شپنا ، فولاد ، شبندر ، ومعادن ، كچاد و شتران بیشترین تاثیر را روی شاخص کل بورس داشته است:

نمادقیمت پایانیتاثیر
شپنا 11,430
1032.01
شتران 9,360
792.11
شبندر 23,400
598.76
ومعادن 12,070
552.21
فولاد 11,880
473
كچاد 20,590
404.73
فملی 11,290
352.05
نمادهای تاثیر گذار در فرابورس:

همچنین شاخص کل فرابورس با اُفت ۵۸  واحدی وارد کانال ۱۸ هزار ۱۴۳ واحدی شد.

نمادقیمت پایانیتاثیر
غصينو 89,796
21.53
آريا 83,504
(17.16)
ذوب 4,771
(10.81)
كوثر 17,627
(7.9)
فرابورس 39,231
(7.77)
سمگا 29,782
(4.69)
غويتا 23,710
(3.76)

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

پانزدهمین مرحله پرداخت یارانه معیشتی در بهمن ماه

به گزارش آبادان خبر، طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ‌ها،‌ پانزدهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت 24:00 روز  پنج شنبه مورخ 1399/11/09به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

همانند دوره های قبل، خانواده های یک نفره 55 هزار تومان، خانواده های دو نفره 103 هزار تومان، خانواده های سه نفره 138 هزار تومان، خانواده های چهار نفره 172 هزار تومان و خانواده های پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان یارانه معیشتی دریافت خواهند نمود. 

لازم به ذکر است دومین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی از حساب سرپرستان خانوارهایی که این وام را دریافت نموده اند از این ماه کسر خواهد شد .

منبع:تسنیم

آبادان,خبر آبادان,اخبار آبادان,آبادان نیوز,آبادان خبر,خوزستان,خبر خوزستان,اخبار خوزستان

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: