کد خبر: ٣١٤٠٥   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/22-٢١:٣٧

تهدید برای کودکان و نوجوانان؛

هشدار پلیس خوزستان درباره بازی همستر

رئیس پلیس فتا خوزستان، درمورد بازی همستر کامبت هشدار داد که این بازی آسیب‌های زیادی را متوجه کاربران از جمله کودکان و نوجوانان می‌کند.

 

آبادان نیوزسرهنگ حسینی گفت که بازی همستر کامبت یکی از جدید‌ترین سرگرمی هاست که به سبک بازی‌های مبتنی بر بازی کن و درآمد کسب کن است. کاربران با ضربه زدن بر روی صفحه نمایشگر گوشی، سکه‌های مجازی دریافت می‌کنند.

باتوجه به اینکه قبلا بازی دیگری با عنوان نات کوین در بستر تلگرام داشتیم که در آن بازی امتیازات کاربران تبدیل به پول شده بود، بسیاری از کاربران در فضای مجازی به امید اینکه آنها هم مثل نات کوین امتیازات شان به پول تبدیل شود وارد تلگرام و بازی همستر شدند.

تلگرام در کشور ما فیلتر است و کاربران برای اینکه وارد بازی همستر شوند باید از فیلتر شکن استفاده کنند. استفاده از فیلتر شکن ممکن است عواقبی را برای کاربران داشته باشد. بیشتر کودکان و نوجوانان هم وارد این بازی شدند و زمانیکه از فیلتر شکن استفاده می‌کنند، تمام در‌های بسته فضای سایبر بدون محدودیت به روی آنها باز می‌شود و ناخودآگاه با مطالب غیراخلاقی و انحرافی مواجه می‌شوند که ممکن است روح و روان کودکان را تحت تاثیر منفی قرار دهد.

فیلترشکن می‌تواند نقش بد افزار را در گوشی کاربران یا رایانه ایفا کند و موجب سرقت داده‌ها و اطلاعات خصوصی آنها شود. شیادان فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها با تبلیغ فروش اکانت بازی همستر اقدام به کلاهبرداری از برخی از هموطنان و یا با ارسال لینک‌های آلوده اقدام به حک گوشی کاربران می‌کنند.

رئیس پلیس فتا خوزستان از خانواده‌ها خواست دقت و نظارت برای جلوگیری از آسیب‌ها و تهدیدات ناشی از استفاده از فیلترشکن برای بازی همستر فرزندانشان داشته باشند و آنان را تنها در این فضا رها نکنند./ اخبار خوزستان

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: