کد خبر: ١٥٤٨٨ 
  • تاریخ درج خبر:1399/06/26-١٠:٤٧

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان توضیحاتی تبیینی را در خصوص فعالیت کارگاه‌های تولید ماسک در منطقه ارائه داد و از صمت به خاطر کمک نکردن به نجات کارگاه‌های تولید ماسک محلی انتقاد کرد.

 

به گزارش آبادان خبر ، دکتر شکراله سلمان‌زاده امروز اظهار کرد: صنعت و معدن موظف است برای تولیدکنندگان ماسک در منطقه پارچه ارزان قیمت تهیه کند تا آنها بتوانند ماسک ارزان تولید کنند و به قیمت ارزان در اختیار داروخانه‌ها بگذارند.

وی اضافه کرد: توزیع ماسک انحصاری نیست ولی باید با قیمت مصوب باشد. متاسفانه صمت به جای تلاش برای تهیه پارچه ارزان از مسئولیت خود شانه خالی کرده و تقصیر را به گردن دارو و غذا می‌اندازد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با تاکید بر این مهم که برخی از افراد غیرمطلع بدون دانستن واقعیت‌ها این مشکل را به معاونت دارو و غذا نسبت می‎دهند، اضافه کرد: در روزهای بحران کبمود ماسک کارگاه‌های تولید ماسک باید مجوز خود را از غذا و دارو می‌گرفتند که بعد از رفع این بحران، صدور  مجوز یادشده از سوی ستاد کرونای کشور به وزارت صمت و تمدید آن نیز به غذا و داروی استان - نه دانشکده‌های منطقه- داده شد.

وی ادامه داد: بعد از این موضوع، صمت تصمیم گرفت که پارچه ارزان قیمت را تنها در اختیار کارگاه‌های صنعتی بگذارد ولی در عین حال ما این مجوز را به داروخانه داده بودیم که ماسک خود را از تمامی محل‌های تولید از جمله کارگاه‌های صنعتی، کارگاه‌های تولید دستی و مراکز توزیع و پخش خریداری کنند که استقبال مردم از تولیدات صنعتی، داروخانه‌ها را به خرید از کارگاه‌های صنعتی تشویق کرد و دانشکده علوم پزشکی آبادان هیچگونه تبعیضی در این خصوص قائل نشد.

وی با بیان این مهم که شرکت های توزیع کننده ماسک در قانون جدید ابلاغ شده باید در سامانه imed ثبت‌ شده باشند، افزود: ما هیچگونه مکاتبه‌ای دال بر خرید از یک شرکت خاص نداشته و نخواهیم داشت.

 

 

آبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،آبادان نیوز،آبادان خبر،خبرآبادان،اخبارآبادان،آبادان  نیوز،آبادان  خبر  

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: