کد خبر: ٣١٢٧٢   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/07-١٣:٣٠

بقای نفتی ها به شرط پیروزی؛

مصاف نفت آبادان و ذوب‌آهن اصفهان

صنعت‌ نفت آبادان و ذوب‌آهن اصفهان درحالی به مصاف هم می‌روند که شاگردان کمالوند درتلاشند با پیروزی در اصفهان به بقا در لیگ برتر امیدوار شوند.

 

آبادان نیوز _ درهفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال جام خلیج فارس شاگردان فراز کمالوند میهمان ذوب‌آهن اصفهان هستند، زردپوشان آبادانی پس از یک پیروزی و ۲ تساوی برابر آلومینیوم اراک و شمس آذر قزوین امیدوار هستند با پیروزی مقابل شاگردان محمد ربیعی جمع امتیازات خود را به عدد ۲۴ برسانند.

نبرد تیم‌های صنعت‌نفت آبادان و ذوب‌آهن اصفهان از آن جهت حائز اهمیت است که هر ۲ تیم می‌خواهند با کسب برد در این بازی خود را به قافله تیم‌های بالا نزدیک و شرایط خود در جدول را بهبود بخشند، بازی برای برزیلی‌های ایران مهمتر و سرنوشت سازتر است زیرا با کسب سه امتیاز این دیدار امیدهایشان برای ماندن در لیگ بیشتر خواهد شد.

شاگردان ربیعی در ذوب‌آهن که در سه بازی گذشته شکست خورد برای سه امتیاز این دیدار به میدان خواهد رفت، این تیم در حالی به مصاف صنعت‌نفت آبادان می‌رود که نیاز شدیدی به کسب هر سه امتیاز دارد زیرا در صورت شکست رده نهم جدول را از دست خواهد داد.

در سوی دیگر شاگردان فراز کمالوند با روحیه بالا پس از کسب یک امتیاز در خانه برابر شمس آذر قزوین میهمان ذوب‌آهن اصفهان هستند و سعی دارند تا با کسب سه امتیاز از این بازی شانس خود را برای ماندن در لیگ برتر را افزایش داده و دل هوادارانش را به دست بیاورد.

ذوب آهن کار سختی را مقابل صنعت‌نفت پیش‌رو دارد زیرا آنها مقابل تیمی به میدان می‌روند که فوتبال هجومی به نمایش گذاشته و از بازیکنان زهرداری در فاز هجومی بهره می‌گیرد.

صنعت‌نفت در فاز تهاجمی به رغم گل نزدن شرایط خوبی دارد و در ضد حملات بسیار زهردار و خطرناک ظاهر می‌شود.

شاید مهمترین نکته این دیدار حضور فردین یوسفی ستاره سال گذشته صنعت‌نفت در ترکیب ذوب‌آهن اصفهان است بازیکنی که یکی از محبوب‌ترین بازیکنان فصل گذشته آبادانی‌ها بود.

جدال اصلی این دیدار در خط میانی هر ۲ تیم خلاصه می‌شود جایی که طالب ریکانی و رحیم آلبوبیش باید با کمال کامیابی‌نیا و فردین یوسفی تقابل کنند؛ چهار بازیکنی که از لحاظ تکنیک و تجربه از وزنه‌های مهم صنعت‌نفت و ذوب‌آهن به شمار می‌روند.

اما امید مربیان صنعت‌نفت و ذوب‌آهن اصفهان به علی یوسف و محمد علیاری است ۲ مهاجمی که روی هوا و زمین خطرناک هستند و برای تمامی خط‌های دفاعی دردسر ساز خواهند بود.

ذوب آهن اصفهان با ۹ برد، ۹ تساوی و ۱۰ باخت و با ۳۶ امتیاز در رده نهم جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر قرار دارد و به دنبال کسب دهمین پیروزی این فصل خود است این تیم ۲۶ گل زده و ۲۸ گل خورده را در کارنامه خود ثبت کرده است.

در آن سوی میدان نیز صنعت‌نفت آبادان با چهار برد، ۹ تساوی و ۱۵ باخت و با ۲۱ امتیاز در رده یازدهم جدول رده‌بندی جای گرفته است.

بازیکن تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در خصوص این دیدار گفت: کسب سه امتیاز این دیدار برای ما از هر چیزی مهم‌تر است و برای بدست آوردن آن تلاش خواهیم کرد.

حسین سنگرگیر اظهار کرد: بازی راحتی برابر ذوب آهن اصفهان نداریم اما برای کسب سه امتیاز این دیدار انگیزه بالایی داریم و همه برای کسب پیروزی فصل هم قسم شدیم.

وی افزود: ذوب آهن در این فصل بسیار منسجم و سازمان یافته بازی می‌کند و امتیاز گرفتن از این تیم سختکوش کار ساده‌ای نیست ولی هدف ما برد است./ اخبار آبادان

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: