کد خبر: ٢٥٤٩٧   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/03/21-٠١:٣٣

کیومرث پوراحمد با انتشار یادداشت کوتاهی، خواندن یک کتاب را به سینماگران و جوانانی که تازه وارد این حرفه شده‌اند، پیشنهاد کرد.

 

آبادان نیوز _ این کارگردان سینما در متنی  نوشت: ««چرا فیلم می‌سازیم» عنوان کتابی‌ست از «فرانسوا تروفو» منتقد، نظریه‌پرداز و کارگردان برجسته فرانسوی که پیشتاز موج نو در سینمای فرانسه بود و فیلم‌های ماندگاری مثل «چهارصد ضربه» و «فارنهایت ۴۵۱» را ساخت و اهمیت «هیچکاک» را با کتاب «سینما به روایت هیچکاک» به سینماگران اروپایی شناساند. 

این کتاب در چندصد صفحه منتشر شده اما عباس رزیجی که خوب می‌داند در مملکتی که همه پُز فرهنگ مداری می‌دهند، تقریبا هیچ کس کتاب نمی‌خواند کتاب را ترجمه کرده و در حد ممکن چلانده و صد صفحه منتشر کرده، آن هم صفحاتی که نه دهم آن سفید است و جماعت کتاب نخوان را نمی‌ترساند و احتمالا سراغش می‌روند و آن را می‌خوانند. ان شاالله (!) 

خواندن این کتاب را به دوستان سینماگر توصیه می‌کنم  به خصوص جوانانی که تازه وارد این حرفه شده‌اند و شاید نمی‌دانند، برای فیلمسازی چه راهی را برگزینند این کتاب بسیار کارساز خواهد بود. »

منبع:همشهری آنلاین  

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: