کد خبر: ٢٣٤٧٦   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1400/10/14-١٦:٢٦

وسایل تزئینی برای منزل فراوان است اما گل و گلدان تاثیر دیگری در زیبایی خانه دارند .گل های بسیارزیبایی هم وجود دارند که برای آپارتمان عالی هستند.

 

به گزارش آبادان خبر، در این دوره و زمانه که در خانه های مان خبری از حیاط های پُر دار و درخت و گلدان های یاس و شمعدانی نیست، چطور می توانیم از حضور گل ها در خانه استفاده کنیم؟ گیاهانی که با حضورشان بهتر می توان نفس کشید و برگ های سبزشان آرامش را به فضای خانه تزریق می کند. انگار اسم گل با بهار عجین شده؛ بهار فصل ها مسلما بهترین زمان برای سر و سامان دادن به گلدان هاست. کنجی از خانه که رو به پنجره باشد یا گوشه ای از تراس، بهترین فضا برای قرار دادن این گلدان هاست. در ادامه گل هایی را به شما معرفی می کنیم که به راحتی و با کمی مراقبت می توانید از آنها نگهداری کنید.

گلهای آپارتمانی

این گل حساس به سرماست و به نسبت سایر گل ها رشد سریعی دارد. در مواردی ساقه های این گل بسیار بلند می شود. اطلسی بسیار متنوع است و هر سال به این تنوع افزوده می شود. این گل بسته به شرایط محیطی و آب و هوا در طول تابستان و پاییز و از اواخر خرداد می تواند گلدهی داشته باشد. گل اطلسی گیاه گرمادوستی است و نور مستقیم آفتاب باعث شکوفا شدن گل هایش می شود. گل اطلسی در روز بوی خاصی ندارد اما عطر ملایم آن در شب ها قابل استشمام است.

تصاویری از گلهای آپارتمانی

احتمالا برای اکثر ما نوستالژی ترین گل، شمعدانی است؛ چراکه در خانه مادربزرگ ها حضوری همیشگی داشت و شاید به همین خاطر یک گل پرطرفدار ایرانی است. شمعدانی در رنگ های مختلفی موجود است و در ایران نوع خارجی آن بیشتر با نژاد هلندی کاشت می شود. این گل قدمت زیادی دارد و اصل آن به کشور آفریقای جنوبی بازمی گردد. شمعدانی به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد و به همین خاطر اغلب در زمستان گل نمی دهد.

عکس گل آپارتمانی


این گیاه با رنگ سبز و برگ های براقش به راحتی تمیز می شود؛ به همین خاطر مورد پسند بسیاری از خانم ها است. برگ های این گل به شکل قلب و زادگاه اصلی آن جنگل های آمازون برزیل است. نور ملایم برای این گل کافی است. پس مراقب اشعه مستقیم آفتاب به خصوص حوالی ظهر باشید.

گلدان های آپارتمانی

بگونیا هم مثل همه گل ها انواع مختلفی دارد. یکی از نژادهای این گل، بگونیای عروس یا واکسی است. این گل از آن دسته گیاهان مقاومی است که احتمالا در نگهداری اش به مشکلی برنمی خورید. بگونیا اگر خوب تغذیه شود مثل بنفشه آفریقایی بسته به نور و کودش تمام سال برای تان دلبری می کند. تنها مشکلی که دارد این است که نسبت به سرما حساس است و به همین خاطر از آن به عنوان گلی که تنها یک سال مهمان خانه هاست یاد می کنند. با این وجود اگر خوب از این گل مراقبت کنید، می توانید یک گل آپارتمانی مقاوم و گلدار داشته باشید؛ درست همان چیزی که هر خانمی از نگهداری گل انتظار دارد. . .

این گل همیشه جزء انتخاب های اول برای خانم هایی است که قصد پرورش گل و گیاه را دارند. حسن یوسف به دلیل رشد خوبی که دارد در صورت نگهداری صحیح سال ها مهمان خانه های شماست. تنوع رنگ های مختلف حسن یوسف و دوام و زیبایی برگ های آن باعث می شود بین همه، گل محبوب و شناخته شده ای باشد. این گل نیازی به نور مستقیم ندارد و بهتر است نور با فیلتر به آن بتابد. انواع آن از نظر میزان نیاز به آب متفاوت است. بعضی از انواع این گل اگر آب کمی به آنها برسد، سریع پژمرده می شوند و برخی دیگر تا زمان خشک شدن خاک نیازی به آب ندارند.

گلهای آپارتمانی

خیلی مراقب این گل باشید! حتما گیاه بن سای را در فصل بهار بخرید. از فروشنده محل نگهداری (داخل آپارتمان یا فضای باز) و سایر نیازها و همچنین نوع بن سای را بپرسید تا بتوانید به خوبی از آن مراقبت کنید. این گیاه، شبیه سازی شکل درخت در ابعاد کوچک تر است؛ به همین خاطر بسیار پرطرفدار است. یکی از نکات مهم نگهداری بن سای در خانه، داشتن شرایط محیطی مساعد است. اگر محل انتخاب شده برای گیاه مناسب نباشد به خوبی رشد نمی کند و پژمرده خواهد شد.

عواملی مانند نور، سایه، نحوه آبیاری در کوتاه مدت می تواند بر عمر گیاه موثر باشد. بن سای تقریبا نوعی هویت برای هنر ژاپنی ها محسوب می شود و هنوز هم ژاپنی ها با استفاده از آن در مجالس و مناسبت های مهم بر اهمیت قدمت این درختچه ها تاکید دارند.

 

 

 

گل های آپارتمانی،گیاهان آپارتمانی،آبادان خبر،آبادان نیوز 

منبع:نمناک

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: