آبادان نیوز
آبادان خبر
یک آنتی‌بیوتیک خوشمزه با سوپ شلغم
سوپ به عنوان یک غذای مفید و مقوی شناخته می شود که فواید بسیار زیاد آن همانند سد محکمی در مقابل هجوم ویروس ها و باکتری ها به سیستم ایمنی بدن است است.
 ١٣:٣٧ - 1400/11/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
فهرست عجیب مشاغل سخت و زیان‌آور
۱۲۰۰ شغل دنبال قرارگرفتن در فهرست بازنشستگی پس از ۲۰ سال کار هستند.
 ١٥:٥١ - 1400/11/04 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
با هوش و تشخیص درست ثروت را جذب کنید
ما برای رسیدن به ثروت که آرزوی همه ی افراد است تلاش های زیادی میکنیم اما افراد باهوش با آگاهی و تشخیص درست وسایل خانه ثروت را جذب میکنند.
 ١٣:٣٣ - 1400/11/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
علائم دیابت و عوارض آن را بشناسیم
دیابت بیماری است که بر نحوه استفاده بدن از قند خون تأثیر می‌گذارد. علائم دیابت، بسته به نوع دیابت و جنسیت در افراد متفاوت است.
 ١٠:٥٤ - 1400/11/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
آشنایی با گیاه آپارتمانی و منحصر بفرد افوربیا انوپلا
گیاه افوربیا انوپلا (Euphorbia enopla) گیاهی از گروه ساکولنت‌ها (succulent) یا گیاهان گوشتی و از خانواده افوربیاها است. این ساکولنت، یک گیاه آپارتمانی است که به خاطر زیبایی خارها و ساقه‌اش طرفداران زیادی دارد. خارهای این گیاه صورتی و قرمز رنگ هستند و ساقه سبزی دارد، به همین دلیل به آن افوربیا تیغ قرمز هم می‌گویند. افوربیا انوپلا که به آن افوربیا فروکس هم می‌گویند، جزو گیاهان کند رشد است. این گیاه وقتی به سن بلوغ و بزرگسالی می‌رسد، قطرش ۳ سانتی متر می‌شود. اندازه خارهای گیاه به طور تقریبی به ۵/۱ سانتی‌متر می‌رسد. این افوربیای منحصر به فرد در بهار شکوفا می‌شود. از رنگ گل‌های افوربیا فروکس می‌تواند فهمید که گیاه نر است یا ماده؛ اگر گیاه نر باشد گل‌هایی زرد و اگر ماده باشد شکوفه‌هایی به رنگ قرمز تیره می‌دهد. افوربیا انوپلا گزینه خوبی برای افراد دوستدار سالکولنت‌ها و کاکتوس‌هاست.
 ٠١:٣٠ - 1400/11/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
معرفی چند گل آپارتمانی با برگ های زیبا و رنگی
گیاهان آپارتمانی یکی از مهم ترین عناصر زیبایی در خانه هستند. مخصوصا اگر گیاهان آپارتمانی زیبایی که برگ های رنگی دارند را انتخاب کنید.
 ١١:٣٣ - 1400/10/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
توصیه های کاربردی برای نگهداری گیاه آپارتمانی لیندا
اگر شما هم از دسته پرتعداد آپارتمان‌نشین‌ها هستید و این سبک زندگی را انتخاب کرده‌اید به احتمال زیاد بارها به پرورش گیاهان آپارتمانی در منزل خود فکر کرده‌اید. یکی از گیاهانی که هم برای منزل و هم برای محیط‌های اداری و کاری مناسب می‌باشد؛ گیاه لیندا می‌باشد. این گیاه زیبا و کم‌توقع بومی مناطق جنوب غربی آمریکا و به ویژه کشور مکزیک می‌باشد. این گیاه از مقاوم‌ترین و در عین حال زیباترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود؛ منوط به اینکه در آبیاری آن افراط نشود. توصیه می‌کنیم اگر به تازگی تصمیم به خرید و پرورش این گیاه زیبا و یا هر گیاه دیگری گرفته‎‌اید؛ قبل از هر چیزی با شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی به خوبی آشنا شوید. بعد از آشنایی با این شرایط و بررسی وضعیت منزل خود، می‌توانید به راحتی گیاه لیندا را پرورش داده و از زیبایی‌های آن لذت ببرید.
 ١٦:١٦ - 1400/10/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
نظریه انیشتین در مورد سفر در زمان
یکی از داغ‌ترین بحث‌های مربوط به زمان که در اینترنت سرچ می‌شود، مربوط به نظریه انیشتین در مورد سفر در زمان است.
 ١٠:٠٢ - 1400/10/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
با اسپری خانگی سفیدک گیاهان را درمان کنید
سفیدک های پنبه ای یا پودری روی گیاهان به دلیل میکروب های قارچی ایجاد می شوند که می توانید با چند ماده خانگی اسپری تهیه کنید و آن ها را از بین ببرید.
 ١١:٠٩ - 1400/10/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
معرفی پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی
سانسوریا، بن سای، یوکا، زاموفیلیا، ارکیده، کاکتوس، پتوس جزو پرفروش ترین گیاهان آپارتمانی و مقاوم هستند که مراقبت از آنها بسیار ساده است.
 ١١:٤٨ - 1400/10/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
کشف راز‌ جنازه‌های مومیایی‌شده کودکان
گروهی از دانشمندان می‌خواهند دریابند چرا چندین کودک در دخمه‌های مشهور کاپوچین در پالرموی ایتالیا ۲۰۰ سال پیش مومیایی و دفن شده‌اند.
 ١٥:٤٩ - 1400/10/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
نکاتی در خصوص پرورش گل‌ها در خانه
پرورش و نگهداری از گل‌ها در خانه جز سنت ما ایرانی‌هاست. و همیشه زینت بخش خانه‌هایمان بوده و است. نگهداری از گل‌ها کار دشواری نیست به شرطی که شرایط لازم را فراهم کنیم. در این مقاله سعی می‌کنیم نکات مهم در نگهداری گیاهان آپارتمانی را به صورت تیتر وار برای شما بیان کنیم.
 ١٠:٠١ - 1400/10/18 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
چه نوع کودی به گل های آپارتمانی بدهیم؟
چه نوع کودی به گیاهان آپارتمانی بدهیم؟ هر گیاهی کود بخصوص خود را دارد و نیاز گیاهان متفاوت می‌باشد و نمی‌توان یک نوع کود برای همه‌ی گیاهان انتخاب کرد اما نیاز برخی از گیاهان مانند یکدیگر می‌باشد. یک سری از گیاهان خاص وجود دارند که مواد معدنی مورد نیاز آن‌ها متفاوت بوده اما به‌جز آن‌ها می‌توان تقریباً با این روشی که می‌خواهیم معرفی کنیم اکثر گیاهان آپارتمانی را کود دهی کرد. به طور کلی می‌توان گیاهان آپارتمانی را به سه دسته تقسیم کرد. دسته اول گیاهان با برگ‌های تزئینی، دسته دوم گیاهان گل‌دار که تفاوت‌هایی میان آن‌ها وجود دارد و کاکتوس‌ها و ساکولنت ها.
 ١٢:٥٥ - 1400/10/16 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>