آبادان نیوز
آبادان خبر
سینگونیوم؛ گیاهان آپارتمانی و بسیار جان سخت
یکی از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی سینگونیوم است. این گیاه زیبا با نور کم سازگاری بالایی دارد و همین موضوع این گیاه را یک گزینه مناسب برای نگهداری در آپارتمان تبدیل کرده است.
 ١٦:٠٣ - 1401/04/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
کالیسیا؛ از گل های آپارتمانی با نگهداری آسان
گیاه کالیسیا یا برگ بیدی مینیاتوری یکی از گیاهان زیبا و مقاوم آپارتمانی است که روش نگهداری آسانی دارد و با داشتن ظاهر همیشه سبز و یا صورتی چشم‌انداز زیبایی را داخل محیط خانه یا تراس و حیاط به وجود می‌آورد.
 ٠١:٠١ - 1401/04/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
اکسیژن سازی خانه با سانسوریا
سانسوریا خانواده ی بزرگی دارد و انواع متنوعی را در خانواده ی خود جای داده است. یکی از انواع محبوب و معروف سانسوریا، گونه ی ابلق آن است که هم به شکل پاکوتاه و هم به شکل شمشیری دیده می شود.
 ٠٠:١٧ - 1401/04/07 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
قدیمی ترین درِ خانه خدا را ببینید
قدیمی‌ترین دری که از خانه خدا موجود است، نزدیک به ۴ قرن قدمت دارد.
 ١٦:٠٣ - 1401/04/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
بانوی ایرانی که برای محیط زیست مادری کرد
۶۰ سال زباله‌ای بیرون خانه نگذاشت، حتی یک گرم. خانواده‌اش هم زباله‌ای بیرون نگذاشتند. ۱۰۴ سال زندگی کرد تا هم منشا اثر باشد هم به گفته یکی از دوستانش بهانه‌ای برای ندیدن و ننوشتن درباره‌اش نداشته باشیم. اینها در وصف بانویی گفته می‌شود که ساعت‌ها می‌توان درباره او و کارهایش حرف زد.
 ١١:٤١ - 1401/04/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
نخستین بار چه کسی بستنی را به شمال تهران آورد؟
همیشه با آغاز تابستان بازار بستنی و بستنی‌ فروشی‌ها هم داغ داغ می‌شود. حالا بماند که امسال با گران شدن 25درصدی این خوشمزه خنک، بازار قیمت هم حسابی داغ و سوزان است. اما نخستین کسی که در تهران بستنی و فالوده درست کرده که بود و با چه وسیله‌ای این خوردنی خنک و خوشمزه را درست می‌کرد؟
 ٠٠:٥٦ - 1401/04/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
گیاهان ایده آل برای خانه های کم‌نور
زندگی در آپارتمان‌ها و خانه‌های کم نور نباید مانعی برای نگهداری از گل و گیاهان زیبا و انرژی بخش شود. اگر در خانه‌ای کم نور زندگی می‌کنید و به دنبال گیاهان سازگار با این محیط می‌گردید، این مطلب را بخوانید.
 ١٠:١٩ - 1401/03/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
گیاهان آپارتمانی که گل‌های زیبا دارند
دیدن گل‌های شاداب و رنگارنگ در فضای داخلی خانه هم جذاب و فریبنده است.
 ١١:٤٤ - 1401/03/28 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
نگهداری از گل آپارتمانی یشم
در صورتی که به دنبال نگهداری از یک گیاه مقاوم در منزل هستید، گل یشم می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما باشد، زیرا گیاه یشم یکی از گیاهان مقاوم آپارتمانی به شمار می رود که نگهداری از آن بسیار ساده است.
 ١٣:٢٥ - 1401/03/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
طرز تهیه ماهی قزل‌آلای مجلسی
ماهی منبع مناسبی از ویتامین D است و در فصل سرد سال که کمتر با نور خورشید مواجه می‌شویم می‌تواند تامین‌ کننده کمبود دریافت این ویتامین از راه نور خورشید باشد. با شیوع بیماری کرونا مصرف این ویتامین بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است.
 ١٥:٣٦ - 1401/03/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
اصول کوددهی به گیاهان آپارتمانی
تمام گیاهان برای رشد و گلدهی مناسب نیاز به خاک غنی دارند تا مواد غذایی مورد نیاز آنها تأمین شود. ولی معمولاً مواد غذایی موجود در خاک گلدان برای اکثراً گیاهان کافی نمی‌باشد. بخصوص گیاهانی که دارای رشد زیادی هستند. از این رو می‌توان با کوددهی این کمبود را جبران کرد. بعضی گیاهان مانند کاکتوس‌ها به دلیل کند رشد بودن نیاز زیادی برای کوددهی ندارند و تنها سالی یکی دو مرتبه کود کافی می‌باشد.
 ١٢:٣٩ - 1401/03/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
روش های مختلف قلمه زدن گل پنجه کلاغی یا شفلرا
گل شفلرا یا گل پنجه کلاغی با نام انگلیسی Schefflera را می‌توان به روش‌های مختلف مانند کاشت بذر، خواباندن و قلمه زدن تکثیر کرد.
 ١٤:٥٨ - 1401/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
آبادان نیوز
آبادان خبر
گیاهان آپارتمانی که هوا را تصفیه می کنند
هوای داخل آپارتمان را گاهی با دستگاه‌های گران‌قیمت تصفیه می‌کنند اما پژوهش‌های ناسا نشان داده که می‌توان از گیاهان نیز کمک گرفت.
 ١٤:٣٥ - 1401/03/16 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>