کد خبر: ٢٥٦٧٧   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/04/03-١٤:١٠

طبق آخرین آمار منتشر شده از دانشگاه علوم پزشکی کردستان مجموع مبتلایان مشکوک به وبا به ۱۶ نفر رسید.

 

آبادان نیوز _ معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با اضافه شدن ۳ بیمار مشکوک به وبا مجموع افراد مبتلا به این بیماری در استان به ۱۶ نفر رسید.

فرزام بیدارپور معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس آخرین آمار مجموع افراد مبتلا به وبا در استان به ۱۶نفر رسید که شهرستان مریوان با ۱۲ نفر بیشترین افراد مبتلا را به خود اختصاص داده است.

بیدارپور افزود: هم‌اکنون یک بیمار در سنندج، یک بیمار در سقز، یک بیمار در کامیاران و یک بیمار هم در بانه شناسایی شده‌اند.

وی توضیح داد: تمامی اطرافیان و افرادی که با این موارد مشکوک در ارتباط بوده‌اند، تحت رصد قرار دارند و در حال حاضر سه بیمار در مراکز درمانی شهرستان مریوان بستری هستند.

به گفته بیدارپور تمامی بیماران سابقه مسافرت و تردد به اقلیم کردستان عراق داشته‌اند که در حال حاضر این بیماری در آنجا شایع است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر اینکه شهروندان اگر از آب چشمه‌ها استفاده می‌کنند، حتما قبل از مصرف آن را بجوشانند، گفت: در شرایط کنونی استفاده از آب لوله‌کشی، مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است.

او همچنین از مردم درخواست کرد سبزی و میوه را با استفاده از مواد ضدعفونی کننده سالم‌سازی کنند، رعایت بهداشت فردی و شست و شوی مداوم دست‌ها را مدنظر قرار دهند.

منبع:تجارت نیوز 

 

پایگاه اطلاع رسانی احمد امیری ، صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز : لطفا کلیک کنید

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: