کد خبر: ٢٥٥٥١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/03/23-١٥:١٩

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه بیماری تب کنگو کریمه همچنان در کمین است گفت: در هفته اخیر دو بیمار مشکوک به بیماری تب کریمه کنگو در بیمارستان‌های استان بستری شدند که یک مورد آقای ۳۵ ساله از قشم با حال عمومی بد بود که متاسفانه جان خود را از دست داد و مورد دوم یک خانم ۵۵ ساله از سیریک است که در حال حاضر با حال عمومی نامساعد در بخش مراقبت های ویژه بستری است.

 

آبادان نیوز _ دکتر فاطمه نوروزیان با عنوان اینکه هر 2 مورد سابقه تماس با دام را ذکر کردند ، گفت: احتمال اینکه این 2 بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو شده باشند بسیار زیاد است.

نوروزیان در خصوص علائم هشدار دهنده گفت: بیمارانی که علائم شبیه به آنفولانزا دارند حتماً مورد بررسی قرار بگیرند و اگر سابقه تماس با دام یا گزش کنه دارند در مراجعه به پزشک مطرح نمایند چرا که علائم اولیه این بیماری مشابه آنفولانزا و کرونا می باشد و ممکن است در وهله اول شناسایی نشود. اما بیماران اگر سابقه تماس با دام یا گزش کنه را عنوان نمایند این بیماری خیلی سریعتر تشخیص داده می شود.

همچنین بیماران اگر به تازگی گوشت تازه ، تکه کرده اند و یا شغل مرتبط دارند مثل دامپزشکی، قصابی ، دامداری در مراجعه به پزشک مطرح کنند چرا که این افراد بیشتر در معرض خطر ابتلا هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه افزود: توصیه اکید می شود در زمان تماس با دام حتماً از دستکش و چکمه استفاده شود

دام و دامداری تحت نظارت دامپزشکی باشد و در صورت مشاهده کنه با کمک دامپزشکی کنه را از بین ببرند.

در زمانه سلاخی و قصابی از شیلد صورت ، دستکش و چکمه استفاده کنند و خانم های خانه دار دقت نمایند که از جاهای مطمئن که تحت نظارت دامپزشکی است گوشت تهیه کنند و قبل از تکه کردن گوشت حتماً ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری و سپس گوشت را تکه و مصرف یا فریز کنید .

منبع:همشهری آنلاین 

 

پایگاه اطلاع رسانی احمد امیری ، صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز : لطفا کلیک کنید 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: