کد خبر: ٢٥٤٥٩   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/03/17-٢١:٢١

وزش تندباد شدید امروز که دوشنبه به صورت آنی در شهر ارومیه آغاز شد و کمتر از یک ساعت به طول انجامید، موجب بروز خسارت در بخش های مختلف شهری و جان باختن دو کارگر ساختمانی شد.

 

آبادان نیوز _ این وزش باد که سرعت آن هنوز اعلام نشده ولی تخمین زده می‌شود که به حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت یا بیشتر از آن برسد، موجب شکستن درختان در مناطق مختلف شهر به ویژه مناطق مرکزی شد.

همچنین بر اثر وزش باد شدید در ارومیه، برخی المان‌های شهری که در میادین جای‌گذاری شده بود، به وسط خیابان کشیده شده و موجب بروز اختلال ترافیکی در بسیاری از مناطق شهر شد.

علاوه بر آن، برق برخی مناطق شهری ارومیه به علت وزش تندباد، قطع شده بود که بخش مهمی از آنها وصل شده و بخش‌های دیگر به ترتیب در حال وصل شدن است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در خصوص فوت دو کارگر ساختمانی گفت: بر اثر تندباد و افتادن از بلندی، ۲ کارگر ساختمانی در ارومیه جان خود را از دست دادند.

باقر بهرامی با بیان اینکه بر اثر این حادثه یکی از کارگران در دم جان خود را از دست داده بود، اضافه کرد: کارگر دیگر نیز با مداخلات پزشکی و با هدف احیا، توسط تکنسین‌های اورژانس به بیمارستان منتقل شد که البته این فرد نیز جان خود را از دست داد.

در حال حاضر وزش تندباد متوقف شده و مأموران شهرداری در حال پاکسازی معابر از سطح شهر هستند.

طی هفته‌های اخیر، چندین بار تندباد در شهر ارومیه و بسیاری از شهرهای آذربایجان غربی به ویژه منطقه جنوب استان موجب آلودگی شدید هوا و همچنین خسارت به سازه‌ها و تأسیسات شهری شده است.

منبع:مهر

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: