کد خبر: ٢٤٣٩٤   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/01/02-١٢:٤٩

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به وضعیت نامطلوب رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نسبت به وقوع موج جدید کرونا هشدار داد.

 

به گزارش آبادان نیوز، دکتر سید محمد علوی با اشاره به حضور مسافران نوروزی در استان خوزستان اظهار کرد: در این روزها وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی مطلوب نیست؛ هر چند در محل اسکان مسافران نوروزی همه تلاش‌ها برای رعایت پروتکل‌ های بهداشتی است اما عادی‌ انگاری، دید و بازدیدهای خانوادگی، دورهمی‌ها و ترددهای بی‌ضابطه موجب نگرانی در خصوص احتمال افزایش موارد بیماری و وقوع موج جدید کرونا شده‌اند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۸۱۹ نفر به مراکز منتخب بهداشت، کلینیک‌های تنفسی و بیمارستان‌ های استان خوزستان مراجعه کردند که تعداد مراجعه‌ کنندگان به این مراکز نسبت به روز گذشته ۱۲۰ نفر بیشتر بوده است.

علوی بیان کرد: پس از تست‌ های انجام شده، ۱۳۸ بیمار شناسایی شده‌اند. در این مدت ۱۵ بیمار در بیمارستان‌ های خوزستان بستری شدند که تعداد موارد بستری جدید نسبت به روز قبل دو نفر کمتر شده است. در ۲۴ ساعت گذشته سه نفر از هم‌استانی‌ها نیز جان باختند که همه این افراد بالای ۶۵ سال داشتند، دو نفر از این تعداد واکسن تزریق کرده بودند اما یک نفر سابقه واکسیناسیون نداشته است.

وی افزود: تعداد بهبود یافتگان در این روز نیز ۵۴۴ نفر بوده و در مجموع تعداد بهبودیافتگان در استان خوزستان ۵۸۱ هزار و ۱۴۰ نفر شده است بنابراین میزان بهبودیافتگی در خوزستان ۹۸ درصد است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، با بیان اینکه تاکنون ۷ میلیون و ۱۵۰ هزار دوز واکسن در خوزستان تزریق شده است، گفت: وضعیت پوشش واکسیناسیون در خوزستان نسبت به روزهای گذشته پیشرفت چندانی نداشته است بنابراین همچنان پوشش نوبت اول واکسیناسیون در افراد بالای ۱۲ سال ۸۵.۲ درصد و نوبت دوم ۷۳.۳ درصد و نوبت سوم در افراد بالای ۱۸ سال ۳۲.۳ درصد است.

منبع : ایسنا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: