کد خبر: ٢٣٥١٠   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1400/10/17-١٢:٠٥

دبیر شورای سلامت اهواز آخرین وضعیت واکسیناسیون در خوزستان را تشریح کرد.

 

به گزارش آبادان خبر؛ امراله مردانی گفت: اکنون حدود ۶ میلیون و ۱۱۰ هزار دز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده و این روند همچنان در حال انجام است.

به گفته دبیر شورای سلامت اهواز از این تعداد واکسن ۳ میلیون و ۱۴۷ هزار دُز در نوبت اول، ۲ میلیون و ۵۴۹ هزار دُز نوبت دوم و ۴۱۳ هزار دُز در نوبت سوم تزریق شده است.

او گفت: اکنون شرایط استان از نظر بیماری پایدار بوده بنابراین از افرادی که هنوز برای دریافت دُز دوم واکسن اقدام نکرده اند انتظار می‌رود هر چه سریعتر به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

این مقام مسئول درصد پوشش روزانه واکسیناسیون نوبت اول، دوم و سوم در خوزستان را به ترتیب ۰.۱، ۰.۲ و ۰.۵ درصد عنوان کرد و گفت: پوشش نوبت اول، دوم و سوم واکسیناسیون در افراد بالای ۱۲ سال استان نیز به ترتیب ۸۳.۱، ۶۷.۴ و ۱۱ درصد است.

به گفته مردانی پوشش نوبت اول، دوم و سوم واکسیناسیون در افراد بالای ۱۸ سال خوزستان نیز به ترتیب ۸۳.۳، ۶۸.۲ و ۱۲.۵ درصد است همچنین پوشش نوبت اول و دوم واکسیناسیون در افراد ۱۲ تا ۱۸ سال به ترتیب ۸۱.۵ و ۶۱.۶ درصد است.

دبیر شورای سلامت اهواز  می‌گوید: پوشش نوبت اول، دوم و سوم واکسیناسیون در شرق اهواز ۹۳.۴، ۷۶.۷ و ۱۳.۹۲ درصد و در غرب اهواز به ترتیب ۹۳.۳ و ۷۳.۸ و ۱۴.۳۶ درصد بوده که این روند همچنان در حال انجام است.

مردانی گفت: ۱۵.۷ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال این استان تاکنون دُز دوم واکسن را تزریق نکرده اند که این موضوع جای نگرانی دارد.

او گفت: تزریق واکسن و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در پیشگیری از ابتلا به کرونا و به ویژه سویه اومیکرون مهم است و با توجه به وجود این  سویه در کشور نباید فریب شرایط کنونی را بخوریم و عادی انگاری را در جامعه رواج دهیم.

در حال حاضر تمام شهر‌های خوزستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خوزستان،خبرخوزستان،اخبارخوزستان،خبر خوزستان،اخبار خوزستان،آبادان خبر،آبادان نیوز،واکسیناسیون 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: