در هفته میراث فرهنگی اولین نشست صمیمانه شورای اسلامی شهر ،شهردار و هنرمندان صنایع دستی شهرستان ایذه برگزار شد.

 

خبرنگار:پروانه الماسی

به گزارش پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز، در ۲۸ اردیبهشت به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز بزرگداشت حکیم عمر خیام نیشابوری، گروهی از هنرمندان صنایع دستی ایذه با حضور رئیس شورای شهر عبدالکریم مقصودی و فاطمه مرادی رئیس کمیسیون فرهنگی و دیگر اعضا و شهردار مهندس علیرضا ره انجام و همچنین مجید کیوانی مدیر سمن میراث فرهنگی نوژان کارون، برای اولین بار برگزار گردید.

در این نشست تخصصی برخی از هنرمندان صنایع دستی ایذه که دارای نشان ملی و آثار فاخر بودند حضور داشتند و مشکلات این حوزه را مطرح کردند و خواستار ایجاد بازارچه صنایع دستی دائمی با همکاری و مشارکت مسولین این شهرستان شدند.

در ادامه این جلسه علیرضا ره انجام خاطر نشان کرد: اگر شرایط مالی و امکانات شهرداری مهیا و فراهم گردید درصدد اختصاص و تاسیس نخستین بازارچه فروش محصولات صنایع دستی با هدف توسعه گردشگری و پیشرفت فعالیت های میراث فرهنگی و معرفی هنر بومی و در نهایت رویکرد اقتصادی برخواهیم شد.

ره انجام در پایان گفت:جریانی که در عرصه فرهنگ ایذه به راه افتاده است باید فعالانه و به جد برای موفقیت آن تلاش و کمک کنیم و شهرداری ایذه در راس همه ارگان های شهرستان در این زمینه نهایت همکاری خود را خواهد کرد.

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: