کد خبر: ٢٣٠١٢   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1400/09/07-١٤:٤٨

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: خوشبختانه برای نخستین بار در ماه‌های اخیر در 24ساعت گذشته هچ مورد ابتلای به کرونایی در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ثبت نشد.

 

به گزارش آبادان نیوز، دکتر شکراله سلمان‌زاده، پیش از ظهر امروز در نود و هفتمین جلسه ستاد کرونای این دانشگاه اظهار کرد: به لطف خدا امروز همایش ملی ره‌آورد خدمت توسط وزارت بهداشت به میمنت تزریق یکصد میلیون دوز واکسن کرونا به مردم عزیز کشورمان، برگزار شد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه این روزها شاهد هستیم که هیچکدام از شهرهای کشورمان در وضعیت قرمز قرار ندارند و این اتفاق خوب شامل شهرهای جنوب غرب خوزستان هم می‌‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با اعلام این خبر که موارد بستری در حوزه فعالیت این دانشگاه نیز به حداقل رسیده است، گفت: یکی از دلایل اصلی شرایط خوب کنونی، تزریق واکسن است.
وی بیان کرد: با توجه به سویه جدید کرونا که متاسفانه در یکی از کشورهای منطقه نیز گزارش شده است امیدواریم مردم ترغیب بیشتری برای تزریق واکسن داشته باشند و گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی نیز حاکی از آن است که افرادی که واکسن را تزریق کرده باشند کمتر به این سویه تازه مبتلا شده‌اند.
دکتر سلمان‌زاده با اشاره به اینکه باید تا رسیدن به جشن کامل غلبه بر کرونا، تعداد تزریق دوز واکسن‌ها در منطقه را با کار فرهنگی افزایش بدهیم، گفت: در کنار افزایش آمار تزریق، لازم است با حمایت فرمانداران محترم و همکاری بنادر، گمرکات و پایانه های مرزی و مسافری برای جلوگیری از ورود سویه جدید از مرزهای آبی و زمینی به صورت ویژه مراقبت نماییم و غربالگری در این مرزها را جدی بگیریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان افزود: وظیفه اصلی ما صیانت از سلامت شهروندان است و با توجه به موقعیت خاص منطقه و مبادی ورودی زیادی که دارد باید در شرایط کنونی نظارت و پیگیری ها در این مبادی تشدید شوند.

 

 

آبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،آبادان خبر،آبادان نیوز

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: