کد خبر: ٢٨٠٣١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/09/16-١٢:٣٥

برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان خوزستان معرفی شدند.

 

آبادان نیوز _ در آیین پایانی سی‌ و چهارمین جشنواره تئاتر خوزستان هیأت داوران برگزیدگان این دوره از جشنواره را در بخش‌های مختلف معرفی کردند.

هیات داوران جشنواره متشکل از محسن سلیمانی‌فارسانی، مریم سادات‌معلایی و فرهاد ارشاد از بین نمایش‌های راه یافته به این دوره از جشنواره در بخش‌های مختلف آراء خود را به شرح زیر اعلام کردند:

هیات داوران در بخش طراحی  نور لوح تقدیر و جایزه نقدی را به صادق خزایی‌پور برای نمایش "آقا لیلا" از بندر امام خمینی (ره) اهدا کرد. لوح تقدیر در بخش طراحی لباس به نمایش "کوسه سیاه کوچولو" از اهواز تعلق گرفت و برگزیده هیات داوران دربخش طراحی لباس شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به هاشم مهری برای طراحی لباس نمایش "ساطوردار" از شوشتر اهدا شد.

هیات انتخاب با ۲ تقدیر و یک برگزیده در بخش موسیقی لوح تقدیر و جایزه نقدی را به ایمان سلیح برای طراحی موسیقی نمایش "هم‌نفس با گرگ" از اهواز و رایان نجاتیان برای آهنگ‌سازی نمایش "زخم در گرده" از شوش اهدا کرد. برگزیده دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش موسیقی به فرزاد رمضانی و میلاد بهاروندی برای آهنگ‌سازی نمایش "بدریه" از شهرستان شوشتر اهدا شد.

در بخش طراحی صحنه براساس نظر هیات داوران با سه انتخاب به ترتیب رتبه سوم حسین قنوات‌امانی برای نمایش "پشت چراغ تو قرمز شدم" از بهبهان و رتبه دوم بهرام آریان‌فر برای نمایش "زخم در گرده" از شهرستان شوش با اعطای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شد. همچنین با احراز رتبه اول طراحی صحنه در نمایش "آگینتاژ" از مصطفی حیات شهرستان ماهشهر با اعطای دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیر شد.

در بخش بازیگری نوجوان آناهیتا محاسنی، بهار قنوات‌امانی و باربد شجاعی در نمایش "پشت چراغ تو قرمز شدم" از بهبهان و آرام آقایی بازیگر نمایش "دارم تمام می‌شم" از رامهرمز و عرفان احمدی و هانیه احمدی برای نمایش "کوسه سیاه کوچولو" از اهواز با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی قدردانی شدند.

در بخش تقدیر بازیگری زن هیات داوران از بازیگران فاطمه یزدانی در نمایش آقا لیلا از بندر امام خمینی و صفا شهرانی برای بازی در نمایش "بدریه" از شوشتر تقدیر کرد.

در بخش بازیگری زن رتبه سوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکا به مرجان کلانتر برای بازی در نمایش "سمفونی آواز شوم روی بوم سید عباس" از اهواز و فاطمه سلیمانی برای بازی در نمایش "کوسه سیاه کوچولو" از اهواز تعلق گرفت. رتبه دوم این بخش نیز مشترکا به مژده خیاط برای نمایش "آگینتاز" از ماهشهر و لاله جعفری برای نمایش "پشت چراغ تو قرمز شدم" از بهبهان اهدا شد. همچنین رتبه اول هیات داوران در بخش بازیگری زن شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به نرگس افراسیابی برای نمایش "ساطوردار" اهدا شد.

در بخش بازیگری مرد این دوره از جشنواره  در بخش تقدیر هیات داوران لوح تقدیر و جایزه نقدی را به حسین گلچین‌زاده برای نمایش "رستگاری قبل از صبح روز یکشنبه" از اهواز اهدا کرد. لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه سوم بازیگری مرد مشترکا به علی‌رضا مساعدنژاد برای نمایش "آقا لیلا" از بندر امام و شاهین عباس‌پور برای نمایش "ساطوردار" از شوشتر اهدا شد. رتبه دوم بازیگری مرد شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی مشترکا به مجید اقبالی برای نمایش "بدریه" از شوشتر و بهرام آریان‌فر برای بازی در نمایش "زخم در گرده" از شوش اهدا شد.

براساس نظر هیات داوران سی‌وچهارمین جشنواره تئاتر خوزستان دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی رتبه اول بازیگری مرد به پیمان طالبی برای بازی در نمایش "سمفونی آواز شوم روی بوم سید عباس" از اهواز تعلق گرفت.

در بخش نمایش‌نامه‌نویسی هیات داوران جشنواره جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی برگزیده رتبه سوم را مشترکا به بهرام آریان‌فر برای نمایش "زخم در گرده" از شوش و یوسف مداحیان برای نمایش "هم‌نفس با گرگ" از اهواز اهدا کرد. برگزیده لوح تقدیرو جایزه نقدی رتبه دوم نمایش‌نامه‌نویسی به رسول حق‌جو برای نویسندگی نمایش "آگینتاژ" از ماهشهر اهدا شد.

هیات داوران رتبه اول نمایش‌نامه‌نویسی و جایزه این بخش شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی را به ابوالقاسم غلام‌حیدر برای نویسندگی نمایش "ساطوردار" از شوشتر اهدا کرد.

در بخش کارگردانی لوح تقدیر و جایزه نقدی در رتبه سوم به بهرام آریان‌فر برای نمایش "زخم در گرده" از شوش و رتبه دوم هیات داوران مشترکا به مهدی حیدری برای نمایش "آقا لیلا" از بندر امام خمینی و حسین کارگر برای نمایش "آگینتاژ" از ماهشهر اهدا شد.

رتبه اول بخش کارگردانی و جایزه این بخش شامل دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به هاشم مهری برای کارگردانی نمایش "ساطوردار" از شوشتر اهدا شد.

در پایان هیات داوران سی‌ و چهارمین جشنواره تئاتر خوزستان سه اثر برگزیده خود شامل نمایش "ساطوردار" به گارگردانی هاشم مهری از شوشتر و نمایش "آقا لیلا" به کارگردانی مهدی حیدری از بندر امام خمینی  و نمایش "آگینتاژ" به کارگردانی حسین کارگر از بندر ماهشهر را برای معرفی به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای فجر معرفی کرد.

بنابر اعلام اداره کل ارشاد خوزستان، در سی‌وچهارمین جشنواره تئاتر خوزستان ۴۱ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید و ۲۵ اثر به مرحله بازبینی راه یافت که پس از بازبینی این آثار ۱۲ اثر به صورت غیرمتمرکز در شهرهای اهواز، بهبهان، ماهشهر، بندر امام خمینی(ره)، رامهرمز، باغ‌ملک، شوش و شوشتر به رقابت پرداختند./ اخبار خوزستان

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: