کد خبر: ٢٣٠٥٥   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1400/09/10-١٥:٣٨

معاون درمان وزارت بهداشت امروز از آخرین وضعیت پروژه‌های درمانی فعال و یا در حال احداث دانشگاه علوم پزشکی آبادان بازدید کرد.

 

به گزارش آبادان خبر، دکتر قاسم جان بابایی ظهر امروز در حاشیه بازدید از منطقه آزاد اروند اظهار کرد: امروزر فرصتی فراهم شد تا به همراه جناب آقای مختار، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و دکتر سلمان‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از پروژه اصلی این دانشگاه که راه‌اندازی فاز دوم بیمارستان آیت‌اله طالقانی است بازدیدی داشته باشیم، پروژه‌ای که بنیاد مستضعفان ساخته است و وزارت بهداشت نیز خیلی سریع آن را تجهیز کرده و به بهره‌برداری می‌‎رساند.

وی اضافه کرد: یک اتفاق خوب دیگر در منطقه بحث راه‌اندازی مرکز قلب آنژیوگرافی و جراحی قلب باز است که در ساختمان اصلی بیمارستان یادشده طراحی شده است و تغییراتی باید در آن انجام شود و در نهایت به بهره‌برداری برسد.
معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: از طریق بخش خصوصی نیز یک مرکز سنگ‌شکن در این منطقه فعال خواهد شد و همه برنامه داریم که این مهم نیز در نهایت محقق شود.
وی همچنین به بیمارستان مرزی شلمچه اشاره کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی آبادان این ساختمان را در مرز شلمچه آماده کرده است تا هم در بحث اربعین و هم راهیان نور از آن بهره بگیرد.
دکتر جان بابایی خاطرنشان کرد: بیمارستان شلمچه به یه عنوان یک بیمارستان بحران برای وزارت بهداشت ضرورت داشت که البته در زمان‌های غیربحرانی نیز خدمات‌رسانی خود را ارائه خواهد داد.
وی از مشکلات موجود در چوئبده گفت و تصریح کرد: خدمات بهداشتی خوبی در چوئبده ارائه می‌شود اما با توجه به کمبودهای درمانی بیماران مجبور هستند برای پیگیری درمان خود به آبادان و اروندکنار بروند و به همین خاطر به دنبال آن هستیم تا یک بیمارستان محلی در این شهر راه‌اندازی کنیم.
این معاون وزیر بهداشت در همین خصوص گفت: این بیمارستان محلی خدمات شبانه‌روزی درمانی همانند خدمات آزمایشگاهی، تحت نظر و بستری موقت، داروخانه و رادیولوژی را خواهد داشت و برای احداث آن مکاتبات لازم با بنیاد مستضعفان صورت گرفته است.

 

 

آبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،آبادان خبر،آبادان نیوز 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: